Acai Berry (Acai Üzümü)

Acai Berry (Acai Üzümü) Nedir

Acai Berry çayı Acai üzümünden yapılmış birçok yararı olan bitki çayıdır. Acai Üzümü su ihtiyacını, aşırı kilo kaybını, enerji ve düşük kolesterol gibi olumsuz nedenleri artırarak giderebilir. Amazon bu yeni keşfedilen gizemli süper meyve hakkında bazı şirketler tarafından çok pahalı pazarlanıp yanlış beyanlar ve kampanyalar yaparak olumsuz ve kandırıcı bilgiler verdiklerini söylenmektedir. Bu diğer meyve suları ile karşılaştırıldığında ağ pazarlama şirketleri ve doğrudan perakende satış yoluyla satışı milyarlarca örgü tarafından hiçbir katkı madde olmaksızın gerçek ve özel yöntemlerle sağlık faydaları göz önüne alınarak üretilmektedir.

Acai meyveleri sadece alt Amazon bölgesi alanında birçok ekonomik açıdan önemli bir yere sahip temel bir besin maddesidir. Acai manyok püresi ile beslenmek oldukça kötüdür ama bol miktarda nişasta ve şeker içermektedir. Acai üzümü suyu diğer birçok meyve suları ile karşılaştırıldığında çok besleyici ve düşük kalorili olması ile çokça tercih edilmekte ve kilo ya da kötü kolesterolu azaltmaktadır.

Acai Üzümü Faydaları

Brezilya başta olmak üzere diğer Avrupa’da bulunan bitkisel ilaç firmaları, acai yağının ishal ve sarılık hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.Rendelenmiş acai üzümü meyvesi ise cilt ülserleri ve ateş için kullanılmaktadır. Perulu Amazonlar tarafından, tost ezilmiş tohum ateş için kullanılır. Kökleri ise sıtma, diyabet, hepatit, sarılık, saç dökülmesi, kanama, karaciğer ve böbrek hastalıkları ile birlikte adet ağrısı ve kas ağrıları ile birlikte bir çok hastalıklarda kullanılmaktadır.

acai, Acai üzümü, açai nedir, açaili çayı faydaları, açaili, açaili cayi, açaili nedir, açailifaydaları