Alkali Diyet ve Alkali Su

Alkali Su Diyeti

Alkali su diyetinin asıl amacı insan vücudunda bulunması gereken ph değerinin asit olan kısmını alkali yönüne çevirerek kişilerin zayıflamasını sağlamaktır. Gün içerisinde daha yaygın olarak tükettiğimiz kızartmalar, hamur kaynaklı besinler ve rafineli gıdalar gibi besinler ph değerinin asit yönünü arttırmakta ve buna bağlı olarak da kilolar meydana getirmektedir.

Sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olmak isteyen insanın ortalama ph değerinin 7,4 olması gerekmektedir. Bu oranı yakalamak ve korumak adına sizlere Alkali Diyeti oldukça faydalı ve etkili bir şekilde yardımcı olacaktır.

Asit Miktarı Yüksek Gıdalar Zararlı mıdır?

Asit miktarı yüksek olan besinlerin tüketimi kişilerde uyuşukluk ve yorgunluk gibi sonuçlara yol açmaktadır. Bunlara bağlı olarak sinirlilik, depresyon, mide bulantıları ve ağrıları gibi birçok olumsuzluklar meydana gelmektedir. Bu tür yorgunluklar nedeni ile de iş yapmama, yataktan kalkmama ve hatta yürümekte bile üşenme gibi sorunlarda oluşmaktadır. Bunlarda bağışıklık sisteminin yavaş ve düzensiz çalışmasına neden olarak daha kolay hastalanmamıza yol açabilmektedir.

Bu konular üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde asit içeren gıdaları yüksek oranlarda kilo yaptığı ortaya çıkmaktadır. Makarna, kek, börek, kuru pastalar, hamur işleri gibi yüksek miktarlarda karbonhidrat içeren besinler çok yoğun olarak tüketildiği zaman vücutta yağ asidi üretiminin artmasına neden olmaktadırlar. Fazlalaşan bu yağ asitleri daha sonra vücutta depolanarak sonucunda kiloların meydana gelmesinde önemli bir rol oynarlar.

Alkali Suyu Nedir ve Tarifi

Sabahın ilk saatlerinde güne alkali su ile başlamanız güç içerinde daha dinç ve sağlıklı olmanızı sağlayacaktır. İçeriğine de isteğe göre tat vermek amaçlı bal ve limon ekleyerek de tüketebilirsiniz. (Alkali su tarifi : 2 litre suya 1 tatlı kaşığı İngiliz karbonatı (temin edemezseniz normal karbonat koyun) ekleyip karıştırın. Bu alkali suyudur. Bu suyu çay ve yemeklerde kullanabilirsiniz.