Alzheimer Hastalığına Doğal İlaç

Nane ve Biberiye Hafızayı Güçlendiriyor.

Nane ve biberiye üzerinde yapılan birçok araştırmaya göre ortak nokta olarak hafızayı ve öğrenmeyi olumlu etkilediği görülmüştür. Saint Louis Üniversitesinde uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre nane ve biberiye bitkilerinde bulunan bileşikler Alzheimer hastalığının etkisi olan hafif bilinç kaybı ve unutkanlık nedenleri ile meydana gelen kusurları azaltabilmektedir.

Çeşitli hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalara göre nane ve biberiye bitkilerinin tüketilmesi öğrenme yeteneğini ve hafıza gelişimini olumlu etkilediği görülmüştür. Fakat bu konuda kişilerin bu bitkileri ne kadar tüketmesi gerektiği hakkında bilinçli ve bilgili olması gerekmektedir. Bu konu hakkında şifalı bitkiler i araştırıp yeterli bilgiyi alabilirsiniz.

Susan Farr tarafından yapılan araştırmalara göre nane ve biberin beynin bilgi ve içerikleri öğrenmesi ve hafızasında tutmasını denetleyen bölümündeki serbest radikallerin neden olduğu oksidatif stersi büyük ölçüde azalttığına ilişkin bulgulara ve sonuçlara rastlandığını belirterek Alzheimer hastalığına doğal kaynak olduğunu belirtmektedir.