Ananas Başlıca Faydaları

Ananas Faydaları

Ananas insan sağlığı üzerinde sindirimi geliştirmesi ve inflamasyonu azaltması ile bilinen ve yüzlerce yıldır kullanılan şifalı ve sağlıklı meyve türlerimizden biridir. Orta ve Güney Amerika’da geleneksel tıbbın bir parçası olarak aktif şekilde kullanılmaktadır. Ananas aynı zamanda vücutta meydana gelen ağır su kayıplarının tekrar normal seviyelere gelmesini sağlamaktadır.

Taze ananas içeriğinde bulunan bromelain açısından oldukça zengin olduğundan sindirimi yardımcı olur ve buna bağlı olarak da inflamasyonu azaltmakta ve şişmeleri gidermektedir. Anti kanser özelliği bulunmaktadır. İçeriğinde bulundurduğu amino asitler sayesinde proteinlerin daha iyi sindirilmesini ve yiyeceklerin parçalanmasını sağlamaktadır. Ananas mükemmel miktarlarda mineraller ve manganez bileşenleri içermektedir. Ayrıca B1 vitamini yani tiamin açısından da çok iyi bir kaynaktır. Ananas gövde bulunan iki molekül, aynı zamanda, anti-tümör aktivitesi göstermektedir. Bu tür sorunlarınız bulunuyor ise bunlardan kurtulmanız adına düzenli olarak bu şifalı meyveyi tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

ananas kabuğu çayı, Ananas kabugunun faydalari, ananas kabuğu faydaları, ananas kabuğu çayı nasıl yapılır, ananas bitkisinin faydalari, ananas çayı, ananas kabuğu, ananas faydalari, ananas çayı nasıl yapılır, ananas kabuğunun cilde faydaları