Antibiyotikler Gribi Tedavi Etmezler

Antibiyotikleri Rastgele Kullanmayın

Grip hastalığına yakalanan kişiler, belirtilerin ve ağrıların çoğalması sonucu antibiyotik kullanırlar. Ancak bu tamamen yanlıştır. Ağrıların ve belirtilerin ağırlaşması sonucu hastaların en kısa zamanda bir hekime başvurarak, hekimlerin ve uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda önerileri dikkate alarak tedavi sürecine başlamalıdırlar. Antibiyotikleri ancak hekimlerin ve uzmanların tavsiyeleri ve gözetimleri altında kullanılması gerekmektedir.

Mevsimsel grip hastalıkları hava şartları nedeni ile bugünlerde her geçen gün artmaktadır. Bu mevsimsel hastalıklara yakalanmamak adına özellikle kış aylarında düzenli ve yeterli beslenme ile yeterli oranlarda istirahat edilmesi önemli bir rol oynamaktadır.

Antibiyotik Zararları

Doktorların ve uzman hekimlerin gözetimi altında kullanılmayan ve bu alışkanlığın sürekli devam etmesi kullanılan antibiyotiklerin sağlığımızı düzeltmesinden çok olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Çünkü bilinçsizce kullanılan antibiyotikler zamanla iyi huylu bakterileri zarar verir ve bu antibiyotik kullanımı arttıkça insan sağlığı üzerinde daha büyük ve daha olumsuz sonuçlar meydana gelebilmektedir.