Bitkisel Yollarla Saçlarınızı Koruyun

Doğal Yöntemler İle Saçlarınıza Bakın

Günümüzde artık dış görünüş çok önemli bir hale gelmiştir. Bu konuda da insanlar özellikle saçına bakmak, güzel şekil ve görüntüde olmasını istemektedir. Kimi insanların saçı dökülmekte ve bundan büyük rahatsızlık duymaktadır, hatta psikolojik olarak hayattan kopmakta ve sosyal faaliyetlerini kısıtlamaktadır. Hal böyle olunca arayışlara geçmekte ve tedavi saç ekimi ilaçlar derken hem maddi zarara hemde verdikleri yan etkileri ile bir çok olumsuzluklarla karşılaşabilmektedirler. Bu durumda en iyi yol hem sağlıklı hemde doğal olan bitkisel yöntem seçmenizi tavsiye ediyoruz. Evet bu yazımızda sizlere saçlarımızı koruyacak, gürleştirecek ve onları koruyacak bitki çeşitlerinden ve yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Badem Yağı

Saç kullanımında kullanılan ve çok etkili olan bir yöntemdir badem yağını kullanmak. Saçları kökten ucu besleyerek en büyük ihtiyacı olan E vitamini büyük ölçüde karşılamaktadır. İçeriğinde bulunan bol mineraller sayesinde saç köklerini de güçlendirir. Ayrıca saçları gürleştirerek daha sık çıkmasını sağlayan badem yağı kolayda şekil almasını sağlamaktadır.

Fındık Yağı

Fındık yağının en büyük özelliği saçlarda bulunan kepekleri yok etmesidir. Sadece bununla kalmıyor saçın B1, B2, B6 ve E vitamini ihtiyacını karşılıyor. Sadece saç’da değil vücutta da uygulanabilen fındık yağı ayrıca saç ile birlikte vücuda da nem ve parlaklık kazandırıyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı ise genellikle parlak ve kalın telli saçlara sahip olan kişilere önerilmektedir. Saçları besleyerek daha erken uzamasını sağlar.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı saçlarda meydana gelen kırıkların önlenmesinde ve saç köklerinin güçlenmesinde kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan kafeik ve rozmarinik asitleri sayesinde saça hacim kazandırarak güzel görünmesini sağlar. Ayrıca saç derisinin üzerinde meydana gelen kaşıntıları ve kurulukları yok edebilme özelliği de vardır.