Bu Kilolarla Hayat Kurtaramaz Dediler: 41 Kilo Verdi

Sonunda Zayıflamayı Başardı

112 Acil bölümünde görevli olan Didem Akbal bir yaralıyı hastaneye yetiştirmeye çalıştıkları sırada bir vatandaş tarafından “bu kiloyla hastayı mı yetiştirecek o yetiştirene kadar hasta ölür” diye laf attıktan sonra çok üzülen ve hırs yapan Didem Akbal 1 yılda 41 kilo vererek 69 kiloya düştü ve bunun sırlarını bizlerle paylaştı.

Mersinde geçen sene bir hastanın yardımına koşan 112 Acil servis bölümünde görevlilerden 28 yaşındaki Didem Akbal kilosu hakkında kendisine laf atan kişiye inat hırs yaparak zayıfladı. Genç kız mide operasyonu geçirerek 1 yılda 41 kilo verdi ve 110 kilodan 69 kiloya kadar düştü. Mersin İl Ambulans Komuta Merkezinde görev yapan Adli Tıp Teknisyeni Didem Akbal lise yıllarından başlayan kilo artlarına yaptığı diyetler ve sporlara rağmen dur diyemedi ve 110 kiloya kadar ulaştı. 2007 yılında gelecekteki hayali olan mesleğine ulaşan Akbal kiloları yüzünden üniformasını bile giyemeyecek hale gelmişti. Bu durumu yavaş yavaş kabullenmeye çalışsa da çevresindeki baskılar sonucu artık kilolarından tamamen kurtulmak ve o hayalini kurduğu mesleğinin üniformasını rahatlıkla giymek için zayıflama yollarına başvurdu.

O Sözler Beni Çok Etkiledi

112 Acil yardım görevlisi olduğu için bir bıçaklanma ihbarı üzerine yaralının acil yardımına yetişmeye giden Akbal şöyle anlattı: “İhbar üzerine yaralının yardımına gidiyorduk yollar dar olduğundan ambulans arabası ile sokağa giremedik. Bizde önde doktorumuz ve elimizdeki çantalar ile birlikte yaralının yardımına koşarken bu sırada sokakta bulunan bir kişi beni kastederek “Şunun kiloya bak bu yaralının yardımına koşana kadar adam ölür” diye konuştu. Bu durum kendisini çok üzdüğünü ve ağlayarak hastanın yanına gittiğini ifade eden Didem Akbal bu olaydan sonra zayıflamak için hırs yaptığını söyledi. Yaralıyı kurtarmışlardı ancak kendisi tamamen yıkılmıştı.

Mide Küçültme Operasyonu İle Zayıfladı

Bu olaydan sonra zayıflama yollarını araştıran genç kız internet üzerinden mide küçültme operasyonları hakkında bilgiler topladı. Daha sonra 1 ay içerisinde İstanbul’a giderek mide operasyonu geçirdi. Midesinin küçülmesi sayesinde her geçen gün kilo vermeye başlayan Didem Akbal 1 sene içerisinde tam 41 kilo vererek zayıflamayı başardı. Kendisini artık daha sağlıklı ve mutlu hissettiğinin ifade eden genç kız kilolarından kurtulmak isteyenlere bu yöntemi önerdi. Sizde kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız uzmanlarımızla iletişime geçiniz.