Burun Estetiği Ameliyatı Bilinmeyenleri

Burun ameliyatı sonrasında ilk iki gün boyunca istirahat etmek mutlaka önemlidir. Nedeni is bu istirahat döneminde yapılacak olan ani hareketlerin iyileşme süresini etkilemesidir. Bu sayede iyileşme süreci belirlenir ve hızlanır.

İlk 2 gün boyunca şişlik, morluk, gerginlik baskı hissi görülebilir fakat bunlar 3. günden itibaren ödemler gerilemeye ve şikâyetler azalmaya başlar. Masa başında çalışan biri için işe dönmek isteyen biri burun üzerinde bulunan kalıbın görüntüsünden bir sorun olmayacağını düşünen biri için işe gitmek ve kısıtlı sürelerde çalışmak mümkündür. Doğal bir burun için uzmanlarından şimdi bilgi almak isterseniz burun estetiği ameliyatı linkine tıklayabilirsiniz.

Genellikle hastalar kalıbın alınması için 1 hafta boyunca işe gitmeyi tercih etmiyorlar. Bunun temel sebeplerinden biri tıbbı engel olmasından dolayı değil burun sırtında bulunan bant ve kalıbın sosyal açıdan dolayı yaratacağı sıkıntılardır. Neden olduğu sorulduğunda, estetik ameliyatı yapıldığının söylenmesi çoğu kişi tarafından olumsuz olarak görünür.

Burun estetiği sonrası

Bant ve kalıpların alındığı 1 hafta sonrasında hasta büyük oranla işe gitmektedir. Çok tozlu ve kirli bir ortamda çalışılıyor ise yaklaşık olarak 1 hafta daha işe gitmeleri doğru değildir.

Ameliyat sonrası ilk hafta sosyal aktivitelerden ve ağır fiziksel hareket etmekten kaçınarak darbe ihtimalini en aza indirmek doğru olacaktır.
Bir yâda iki hafta sonra, artık ameliyat olmuş gibi görünmeyecektir. Fakat unutulmaması gereken iyileşmenin yavaş ve dereceli şekilde ilerleyen bir süreç olduğudur. Özellikle burun ucunda olmak üzere, bazı şişlikler belki haftalar boyunca devam edebilir. Estetik burun ameliyatlarında netice 1-2 ay içerisinde belirgin olur fakat gerçek sonucu belki de altı ay, bir sene ya da daha uzun bir süre boyunca ortaya çıkmayacaktır.

Burun ameliyatından sonra iyileşme süreci zaman ve sabır gerektirir. Hastalarımızın ameliyat sonrası bakıma aktif olarak katılmaları, ameliyat kadar önem taşımaktadır.