Burun Estetiği (Rinoplasti)

Rinoplasti ile Estetik Burunlar

Rinoplasti diğer bir adı ile burun estetiği olarak da ifade edilmektedir. Rinoplasti burun üzerinde kalıcı olarak meydana getirilen şekil düzenlenmesine denir. Burun estetiği burun iskeleti ve yumuşak dokuların yeniden şekillenmesi sonucu yüz ile orantılı hale getirilmesi yöntemi sonucu oluşmaktadır. Rinoplasti operasyonuna burnunun büyüklüğünden veya küçüklüğünden şikayetçi olan burnunun şeklinden memnun olmayan ve nefes alıp vermekte zorlanan kişiler başvuruyor. Ülkemizde her yıl bu şikayetlerden dolayı yaklaşık olarak 1 milyon kişi rinoplasti ameliyatı oluyor. Meltem Hastanesinde rinoplasti yöntemi ile birçok hasta güzel bir burun görünümüne kavuşmuş ve memnuniyetlerini her defasında dile getirmektedirler. Burun estetiği operasyonunda görünümle birlikte ameliyat sonrası meydana gelebilen şişlikler ve morluklara önlem almakta önemlidir. Meltem Hastanesinde kullanılan son teknolojik aletler ile hiçbir yan etki alınmaksızın bir çok hasta sağlıklı ve güzel görünüşlü bir burna sahip olmuşlardır.

Burun yüz kısmının tam ortasında bulunduğundan dolayı estetik görünümünün önemi 1 kat daha fazla artmaktadır. Rinoplasti yönteminde doğru sonucun alınması da çok önemlidir. Burnun diğer organlar ile birlikte orantılı olması gerekmektedir. Meltem Hastanesi tarafından yapılan incelemeler ve hastaların istekleri sonucu uygulanan bu yöntem sayesinde burnundaki şikayetlerinizden en kısa zamanda kurtulun.

Meltem Hastanesi
Meltem Hastanesi Telefon

Rinoplasti operasyonu gelişim çağını geçmiş burnun son haline almasından sonra her kişide uygulanabilen bir yöntemdir. Tavsiye edilen yaş sınırlaması ise 18 yaşından sonradır. Bu yaştan sonra burnundan şikayetçi olan kişilerde rinoplasti yani burun estetiği operasyonu uygulanabilmektedir. Bu operasyon sonucu her birey istediği ve yüz organları ile uyumlu bir buruna sahip olmaktadır.

Rinoplasti de İdeal Burun Tasarımı Önemlidir

Rinoplasti operasyonu uygulanmadan önce yüzünüze yakışacak burun modeli ve ölçüleri çok önemlidir. Bu konuda hastanın ameliyat bittikten sonra görünümünden tekrar şikayetçi olmaması adına Meltem Hastanesi tarafından uygulanan kişi üzerinde bilgisayar yardımı ile tasarım yapılmaktadır. Bu tasarım yüzün genel şekli ve hastanın istekleri baz alınarak elde edilmektedir. Burun estetiği sadece şekil düzenlenmesiyle kalmayıp ayrıca burun tıkanıklıklarının ve nefes alış verişlerinin daha rahat olmasını da sağlamaktadır. Sizde burun şeklinizden yada işlevinde rahatsız oluyorsanız Meltem Hastanesine başvurarak burun estetiği rinoplasti operasyonu yaptırabilirsiniz.