Cilt Koruması İçin Zeytinyağı

Cilt Koruması İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı yemek için değil sadece cildiniz için çok iyi bir besin kaynağıdır. İnsanlar çok geçmişte cilde zeytinyağı uygulamaya başlamıştır. Bu yağ eski zamanlardan beri gençleştirici cilt koruma , esneklik artışı ve cilt için kullanılmıştır. Bazı ülkeler zeytinyağının cilde olan yararını geç farketsede günümüzde her yerde kullanılmaya devam etmektedir. Zeytinyağı nemlendirici cilt ve açık etkilerinden korunması için iyidir . Özellikle deniz suyu ve güneş kuru cilt gibi , deniz kenarında kullanmak için tavsiye edilir . Zeytinyağı güneş koruma için yeterli değildir, doğal ama düşük UV faktörü vardır. Zeytinyağı cildinizi korumak, gençleştirmek ve güzel bir renk elde etmek için yardımcı olur .

UV Radyasyonu Nedir

Ozon tabakasının zarar görmesi ile bu alanda delik ortaya çıkmıştır, bu yüzden güneş ışınları yılın belli dönemlerinde çok tehlikeli hale gelmektedir. Güneş gün boyunca güçlü olduğunda, dikkatli olmak ve cildi korumak gerekmektedir, hatta daha iyi çözüm olarak bu dönemlerde çok fazla güneşe çıkmamak gerekir. Bronzlaşma için zeytinyağı kullanımı sadece güneş güçlü değilse iyi olabilir , ancak UV radyasyon güçlü ise, yanık alabilirsiniz .

Cildimiz Nasıl Koruruz

Bronzlaşma sadece güneş ışınlarının zararlı etkisi insan organizmasının reaksiyondur . UV radyasyonunun etkisi altında bronzlaşmak, deri içerisinde melanin oluşturmaktadır. Melanin yavaş yavaş korumaya çalışırken deri yüzeyine gider ve cildin koyu hal almasını sağlar. Çok uzun süre güçlü güneş altında maruz kalma sonucu melanin cilt yüzeyine koruyamaz . Bu durumda deri iltihabı veya kızarıklıklar meydana gelir. Yanıklık ve kırmızı deri birkaç saat sonra görünür. Yan etkileri ciltte aşırı duyarlılık ve yanma hissi gibi rahatsızlıklar verir. Ancak , bu başına gelebilecek en kötü şey değil . Çok uzun süre güneşte kalmak cilt kanserine neden olabilir.