Diyetlerde Lahana çorbası

Lahana çorbası Diyeti

Lahana çorbası zayıflamak adına eski yıllardan beri diyet listelerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu alışkanlık hangi kabile yada kültürden geldiği bilinmese de diyetlerde çok etkili bir çözüm kaynağıdır. Sadece yedi gün sürer çünkü çok etkili bir diyettir ve hızlı şekilde etkisini göstermektedir. Sürekli sıklıkla tüketilen lahana çorbası iyi değildir. Sürekli tüketildiğinde sağlık için tehlikeli olabilmektedir. Diyet yapıldığı zaman 1 hafta boyunca sadece lahana çorbası ve buna ek olarak sadece meyve, sebze ve süt ürünleri yiyerek etkili bir diyet içerisine girebilirsiniz. Yedi gün boyunca diyetin temeli olarak lahana çorbasını tercih edin. 6. ve 7. günde balık veya tavuk eti ile birlikte devam ettirin çünkü bu süre içerisinde vücut kalori kaybı yaşayacak ve bunu et ürünleri ile telafi edecektir. Lahana ayrıca vücut temizliği içinde çok değerli bir besin kaynağıdır.

Lahana çorbası Tarifi

Lahana çorbası yapmak için ince şekilde doğranmış lahana sebzesini su içerisine bırakın ve içerisine tatlandırmak adına havuç ve kereviz ekleyin. Daha sonra kabuklarından arınmış ve ince kıyılmış domates parçalarını koyun, isteye göre diğer sebzelerde ekleyebilirsiniz ve pişirmeye bırakın. Yaklaşık olarak 1 saat piştikten sonra kıyılmış maydanoz ve sarımsak ekleyin. Tuz ve biber eklendikten sonra 10 dk dinlendirin ve diyet için kullanacağınız muhteşem lahana çorbası hazır.

Lahana çorbası Faydaları

Lahana düşük bir kalorisi bulunan bir besin kaynağıdır. Sık sık tüketildiği zaman vücut yağ almaz ve yağ bulundurmaz. Bu nedenle lahana çorbasının kilo kaybında etkili olmasının nedeni budur. Taze lahanada yüksek miktarda C vitamini bulunmaktadır. Lahana çorbası diyet için ve vücut organizma temizliği için etkili ve zengin bir bitkidir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre içeriğinde ülser ve gastrit sayesinde yemeğinin çok faydalı olduğu kanıtlanmıştır.