Dizlerde Sıvı Azalması

Dizlerde Sıvı Azalması Hastalığı

Dizlerde sıvı azalması insan cildi yaşlandıkça nasıl yağ ve sıvı kaybediyor ise diz bölgesindeki eklemlerde de meydana gelen sıvı kayıpları da yaşlanmanın doğal bir süreci olmaktadır. Dizlerde sıvı azalması aniden oluşmaz, yavaş yavaş gelişerek uzun yıllara yayılmaktadır. Yani bu yaşlılığın ve yaşın ilerlemesin bağlı olarak yakalanma riski de buna bağlı artmaktadır.

Normal sağlıklık bir kişinin eklemlerinde olması gereken standart sıvı miktarları bulunmaktadır. Dizlerde sıvı azalması teşhisi buna bağlı olarak uzmanlar tarafından normal sıvı miktarı bilinerek tedavi sonrasında dizlerde bulunan sıvı kayıpları tıbbi bir ölçer ile ölçülür ve normalden az seviyelerde ise dizlerde sıvı azalması hastalığı konmaktadır. Diz eklemlerinde bulunan sıvılar iskelet sistemlerimizin etkileşimini ve daha rahat hareket içerisinde olmalarını sağlamaktadır. Buna göre dizlerde sıvı azalması sonucu hareketlerimiz de ağrılar ve rahatsızlıklar meydan gelmektedir.

Dizlerde Sıvı Azalması Neden Oluşur

Dizlerde sıvı azalması yaşın ilerlemesi ve fazla kilolu olan kişilerde meydan gelmektedir. Eklem ve kıkırdakları ilgilendiren bir hastalıktır. Dizlerde sıvı kayıpları engellemek adına bitkisel ürünler ve tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da erken teşhis büyük bir öneme sahiptir. Dizlerde sıvı azalması daha fazla ilerlemeden teşhis konularak tedavisine en kısa sürede başlanmalıdır.