Düşük Kan Basıncına Yardımcı Gıdalar

Düşük Kan Basıncı

Normal kan basıncı değeri genellikle 120/80 dır. Bu oran bir insan sağlığı için gayet iyidir. Fakat bu bazı bireylerde gün içerisinde, yaş, kilo, hava değişikliklerine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bazı insanlar farkına olmadan önemli ölçüde yüksek tansiyon sahibi olabilmektedirler ve bu konuda kan basıncı kontrolü önemli bir rol oynamaktadır. Yüksek kan basıncı aynı zamanda hipertansiyon olarak da adlandırılmaktadır. Bu gibi yüksek tansiyon durumlarında bazı gıdalar gerçekten düşürmeye yardımcı olabilmektedir.

Tuz Yan Etkileri

Hipertansiyon hastası olan kişiler tuz kullanmayı tamamen unutması gerekmektedir. Bazı gıdaların kendilerinde bir miktar tuz bulunduğundan bu oran yeterlidir. Eğer tuz eklemek zorunda kalırsanız da bu çok az miktarlarda olmalıdır. Bu konuda çok sıkı önlemler almalısınız.

Vejetaryenlerın Daha Az Yüksek Basınç Sorunları Var

Günümüzde düşük kan basıncı olan kişilere hayvansal gıdalardan çok bitkisel gıdaları tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Bu hastalık vejetaryenlerde daha düşük oranlarda meydana gelmektedir. Elbette herkesin vejetaryen olması beklenemez ama gerçekler bazen acımasız olmaktadır. Düşük kan basıncı olan kişiler meyve, sebze ve tahıl ürünlerini daha çok tüketmelidir. Yağlı ve tuzlu yiyecekleri ise büyük miktarda azaltmaları gerekmektedir.

Sarımsak Kan Basıncını Düşürmek İçin Doğal Bir Çözümdür

Kan basıncını düşürmede en kolay taze ve iyi bir sarımsak yemek olacaktır. Sarımsak kan basıncını düşürmek için doğal bir ilaç olduğu yapılan denemeler ve araştırmalar sonucu belirlenmiştir.

Kereviz

Bu bitki çok fazla bilinmese de kan basıncını düşürmek adına çok etkili ve verimli bir bitki çeşididir. Kereviz salatası, çorbası ve diğer birçok yemekleri bu hastalık için oldukça idealdir.

Alıç

Kan basıncı ve kalp sağlığı düzenlenmesi için şifalı bitki olarak akla gelen en etkili bitki alıç dır. Piyasada bulabileceğiniz en yaygın biçimi alıç damlası bulunmaktadır. Ama bu hipertansiyon ilaçlarını kullanırken doktorunuzun kontrolü altında kullanınız.