Göz Sağlığımız İçin Maskeler

5 İpucu ile Daha Güzel Gözler

Yaşam koşulları, yaşın ilerlemesi ve her gün yapılan makyajlar sonucu göz ve çevresinde deformeler ve bozulmalar olmasına yol açmaktadır. Bu bozulmaların meydana gelmemesi adına güzel ve sağlıklı gözler için 5 maske tarifi tavsiye edilmektedir.

Evinizde de Kolayca Yapabileceğiniz İşte 5 Maske Tarifi

Gözlerin işlevlerinin ve güzelliğinin bozulmaması ve her daim daha çekici görünmesi adına sizlere de düşen bir kaç görev bulunmaktadır. Zamanın etkileri, her gün yapılan makyaj ve yaşın ilerlemesi ile birlikte elbette gözlerde bozulmalar ve göz çevresinde deformeler meydana gelebilmektedir. Bu tip durumlarla karşılaşmamanız adına karşılaşanlar içinde doğal tedavi olması adına 5 önemli maske bulunmaktadır.

Kırışıklıkları Engellemek İçin

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı avokado yağı ve bir çorba kaşığı soya yağını iyice karıştırın. Her akşam yatmadan evvel göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan uygulayın. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bu düzenli olarak yapıldığında göz kırışıklıkları engellenmiş olur.

Torbaları Yok Etmek İçin

Bir adet patatesi halka halka kesip gözlerinizin üzerine koyun ve yaklaşık 15-20 dakika kadar gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarında meydana gelen torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Şişlikler için

Bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Morluklar için

Bir adet salatalık alarak rendeleyin ve buz kalıplarının içerisinde doldurarak dondurmaya bırakın. Daha sonra dondurulmuş salatalık küplerini gözlerimizde meydana gelen morluklar üzerinde yaklaşık 5 dakika kadar gezdirin.

Bunu mutlaka deneyin!

Bir adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın.