İshale Karşı Ev Yöntemleri

Pirinç su

Çocuğunuz 6 aylık olduktan sonra, ishal ve su kaybı durumunda , pirinç su verilebilir. Her zamankinden daha fazla su miktarı katarak pirinci kaynatın ve daha küçük miktarlarda, soğutularak gün içinde birden fazla düzenli olarak çocuklara içirilir. Bu su infüzyon ile aynı bir yol izler. Bu kurumasını engeller, mide ve bağırsak üzerinde olumlu etkisi vardır . Pirinç su aldıktan sonra , bir çocuk haşlanmış pirinci birkaç kaşık yiyebilir ve oldukça faydalı olur. Ayrıca büyük çocuklar ve yetişkinler için de bu uygulanabilmektedir. Yalnız bebeklere yedirilmesi sakıncalı olabilir ve onlara pirinç lapası yedirilerek faydalanması sağlanabilir.

İshal için Çay

Bu vücudunuzun tekrar normal sıvısını kazanabilmesi için, daha fazla sıvı içilmesi tavsiye edilir . Su ishal durumunda kötü bir seçim olabilir , ancak bazı çaylarda su kazancı oldukça büyüktür. İshal olması durumunda, yabani böğürtlen yapraklarından yapılan çay tavsiye edilir. Ayrıca ayva yaprakları ile de yapılabilecek çaylarda doğru seçim olacaktır.

Ne Yiyebilirsiniz

Asıl sorun ve öğrenilmesi gereken bilgiler ise ne yiyebilir ? Sadece gün boyunca pirinç ve çay tüketimi ile sınırlı kalamayız. İshal hastalığının iyileştirilmesi ise, başlangıç olarak, bir tost ya da bir haşlanmış havuç veya patates gibi gıdalar tüketebilir. Çocuğunuza da hem hastalığın geçmesi hemde vitamin açısından zengin bir pişmiş elma verebilirsiniz. Bazı insanlar çocuklarına yüksek kakao içeriği koyu çikolata verir. Çikolata normal opstipation neden olabilir , ancak bu durumda yararlı olabilir.