Kan Grubu İle Kişilik Analizi

Kan Grubu İle Kişilik Analizi

Uzmanların yaptığı araştırmaya göre kan grubu ile kişilik analizi yapıldığı ortaya çıktı. Her kan grubunun kendine özgü özellikleri ile kişilik analizleri ortaya çıkabilmektedir.

Kan Grubu İle Kişilik Analizi

Sıfır (o rh) Grubu: Bu kan grubu olan herkes gücü, dayanıklılığı, cesareti, özgüveni, sezgi ve iyimserliği hafızalarında taşırlar. Sağlıklı bünye ve iyimserliğin verdi yardımlarla liderlik özellikleri ve başarılı olma yine bu kan grubu özelliklerindendir.

A Grubu: Kalabalık insan toplulukları ve yerleşik yaşam gerilimleri ile baş edebilecek özellikleri vardır. Psikolojik olarak, kalabalık ve çevresel kitlelerin ihtiyaçlarına katlanabilmekle gelişir. Bu özellik bireyde paylaşımcı olduğunu ön plana çıkarmaktadır. Bu kan grubuna sahip olanlar kişilik analizi sonucu sıkıntılarını içine attığı görülmüştür.

B Grubu: Biyolojik olarak bu kan grubu diğerlerine göre daha uyumludur. Bir çok yönüyle olası seçeneklerin en iyisine sahiptir. Empati yetenekleri yüksektir. A grubuna karşı karakter olarak hemen hemen benzer yönleri vardır. Ancak liderlik vasıfları yoktur.

AB Grubu: Kişilik analizinde son kan grubu, sinirli bir yapıya sahiplerdir. Çoğu kez detaylarla uğraşıp kendilerini yormazlar. Kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olan gruplardandır. Ancak doğal karizmaları hep kırık kalple sonuçlanır.