KIRMIZI REİSHİ MANTARI VE FAYDALARI NELERDİR?

Bir çok ilaçtan daha etkili olduğu araştırmalarca kanıtlanmış Reishi mantarı 781 farklı araştırma ile faydaları birçok uzman ve profösörce de kanıtlanıp onaylanmş bir bitki olarak başta kanser tedavisi olmak üzere bir çok tedavidede destek ürün olarak kullanılması tavsiye edilmiştir.
Kırmızı Reishi Mantarı’nın kanser tedavisine destekleyici olduğu, kemoterapinin yan etkilerini azalttığı yönünde bilimsel araştırma sonuçlarıda bulunmaktadır.Kanser hücreleride enfeksiyonlar gibi vücuda giren bir düşmandır. Vücudun buna karşı bağışıklık sistemi vardır. Bağışıklık sisteminin de askerleri vardır. Bunlar lökosit ve akyuvarlardır. Akyuvarların çeşitleri: lenfosit, makrofaj, diğer parçalı lökositler. Bunlar, kana giren yabancı bakteri, mikrop, kanser hücresini yakalayıp yok eder.
Yani bağışıklık elemanları, güvenlik kuvvetleridir. Ama eğer güvenlik sisteminiz zayıfsa, kanser hücresi doğar ve büyür.
Güvenlik güçleri onu yakalayıp, tutup yok edemez. Böylece kanser hücreleri çoğalmaya başlar.Demek ki bağışıklıkla çok yakından ilişkilidir.
Bağışıklık güçlüyse, kanser olma riski azdır.Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren maddeler vardır. Beta glukan, C Vitaminleri gibi.
Japonya’da Reishi Mantarları gıda ve ilaç olarak kullanılıyor. Yapılan araştırmalarda bu mantarlardaki etkili maddelerden birinin beta glukanlar olduğunu gösteriyor. Bu konuyla alakalı yapılmış birçok deney var. Dolayısıyla beslenmemize ya da tedavimize bunların eklenmesi muhakkak faydalıdır.
Kırmızı Reishi Mantarı Polisakkarit içerikleri bakımından zengindir, dolayısıyla bağışıklık sistemini desteklemektedir. Bu nedenle insanın daha dinç, hastalıklara daha dirençli olmasını sağlar. İnsan ömrünü uzatıcı özellikleri bulunduğu kabul edilir.Uzakdoğu’nun yanısıra ,artık Avrupa ve Amerika’nın önemli üniversitelerinde yapılan araştırmalarda çok olumlu sonuçlar alındı. Reishi mantarı birçok kanser tedavilerinde kullanılmaya başlanmış.

Yapılan araştırmaları incelediğimizde;

  • Kemoterapi tedavisi gören hastaları çok sıkıntıya sokan yan etkilerinde %40-50 gibi çok ciddi oranlarda azaldığını gördük.
  • Şeker hastalarında,şeker oranlarının tedavileriyle beraber %30-40 azaldığını görüyoruz.
  • Karaciğer yetmezliği ve karaciğer hastalarında karaciğer enzimlerinin düştüğünü görüyoruz.
  • Kan sulandırıcı etkisi kalp hastalarında çok önemli etkiler gösteriyor.

Tedavileriyle birlikte doktor kontrolünde kullanıldığında sonuçlar çok başarılı.

Koruyucu sağlık hizmeti olarak cilt sağlığından tutun da kalp-damar sağlığına kadar, bazı kanserlere yakalanmaktan tutun da pankreasla, böbrekle, karaciğer oluşabilecek sıkıntıları ortadan kaldırmak, hafifletmek adına  kullanılabilir.

C vitaminiyle birlikte alınmasında fayda vardır.Kırmızı reishi mantarını biran önce hayatınıza katmamak için hiçbir neden yok sağlığa açılan kapınızı Reishi mantarı ile açın…