Maden Suyu

Maden Suyu

Maden suyu içeriğinde insan sağlığı için gerekli olan iz elementleri içermekte ve musluk suyuna alternatif olarak doğal bir kaynaktır. Bu kaynağında bağlı olarak bikarbonat, kalsiyum florür, lityum, magnezyum, potasyum ve sodyum gibi mineraller içermektedir. Doğal kaynak suları olan maden suyu kuyu ve dağlarda akar su olarak meydana gelmektedir. Dağlardan gelen maden sularının kayalardan aldıkları minerallerden dolayı oldukça etkilidir. İnsan vücudu için doğal bir şifa kaynağı sağlayan bu zengin sular ayrıca birçok hastalık üzerinde de etkili olabilmektedir. Modern tarım teknikleri arasında özellikle magnezyum eksik topraklarda maden suları kullanılmaktadır. Bu sayede toprakların daha verimli ve daha aktif hale gelmesi sağlanır. Günlük yaşantımızda insan sağlığının ihtiyacı olan mineralleri karşılamak adına her gün düzenli olarak gazlı olsun veya olmasın maden suyu içilmesi tavsiye edilmektedir.

Maden suları içerdikleri mineraller ve karbondioksit gazları sayesinde yer altında bulunan çatlaklar sayesinde kendilerin yol bularak yer yüzüne çıkan ve tamamen doğal olan sulardır. Bu duruma en fazla elverişli olan dağlarda daha sık meydana gelmektedir.

Maden Suyu Başlıca Faydaları

Günlük normal su ihtiyacımızın yanında her 2 günde bir maden suyu tüketimi böbrek taşı oluşumunu büyük oranlarda azaltmaktadır. Maden suyu yüksek oranlarda mineral içermesinin yanı sıra asitli olması sebebi ile yaşlıların ve hamile bayanların kullanmaması gerekir. Yalnız yaşlılık ve hamilelik döneminde daha fazla vitamin ve mineral ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebeple kişilerin asitsiz maden suları tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

İdrara çıkmakta zorlanan kişiler için sindirim sistemi üzerinde etkili olduğundan idrarın vücuttan daha rahat atılmasını sağlamakta ve bu konuda rahatsızlığı olanlar için en önemli kaynak olabilmektedir.

maden suyu gaza iyi gelirmi, soda gaza iyi gelirmi, soda saça iyi gelirmi, soda baş ağrısına iyi gelirmi, maden suyu saça iyi gelirmi, mide yanmasına bitki