Masa Başında Çalışanlar Yorulduğunuzda Bunları Yapın

Öğleden Sonra Yorgunluklara Ne iyi Gelir

Masa başında çalışanlar da öğleden sonra yorgunluk ve bitkinlik durumu söz konusu olmaktadır. Mesainin bitmesi için dakikalar saatler sayan insanlar için zaman adeta durmakta ve sinirlilik başlamaktadır. Bu tip durumları birkaç ufak tedbirlerle bu sıkıcı durumdan kurtulabilirsiniz. Neler yapmalıyız?

Bitter Çikolata yiyin… Kakao içeriğinde bulundurduğu flavanols maddesi sayesinde kanı hızlandırır ve beynin daha hızlı çalışmasını sağlar. Çok fazla abartılmadığı sürece günlük düzenli olarak çikolata tüketmek hem tatlı ihtiyacınızı giderir hemde beyninizin daha hızlı çalışmasını sağlar. Böylece daha dinç ve dikkatli olacaksınız.

Mandalina ve Portakal tüketin… Kış aylarında meyvesi toplanan portakal ve mandalinayı öğleden sonra 2 tanen tüketmek güçlü kokusu ve etkisi sayesinde hislerinizin kuvvetli olmasını sağlar ve C vitamini ihtiyacınızı sağlar.

Su… Bu biraz size basit gelebilir ama çalışan kişiler yoğun iş temposuna kapıldığı zaman su içmeyi unutuyor. Oysa su içmeyi unutmak ve su tüketmemek susuzluktan dolayı beynin zarar görmesine neden olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre günlük yeteri kadar su tüketmemek dikkat eksikliğine ve hafıza zayıflığına yol açmaktadır.

Soda içmek ise hem midenizi rahatlatır hem de canlılık kazanmanızı sağlamaktadır.