Nar Kabuğu

Nar Kabuğu Nedir?

Nar kabuğu, yapılan araştırmalara göre suyundan daha faydalı olduğu belirlenmiştir. Nar kabuğu, bizleri başta kanser olmak üzere pek çok hastalıktan da korumaktadır.İçerdiği flovanoidler, vitaminler, polifenoller, antosiyaninler, taninler vasıtasıyla kolesterol ve şekeri de dengeleyen özellikle hicaz narı, kalp ve damar sağlığımızı koruduğu gibi, kanser hücrelerinin de gelişmesini çok önemli oranda engellemektedir. Çalışmalar meme, yemek borusu, cilt, bağırsak, prostat ve pankreas kanserlerinde anti-kanser özelliğini göstermiştir. Genelde tüm meyvelerde olduğu gibi narın da en değerli yeri kabuğudur. Tüketildikten sonra nar kabuğu maalesef ki atılıyor. 40-50 dereceyi geçmeyecek ortamlarda kurutarak, ufaladığımız nar kabuklarını serin bir yerde saklayın. Daha sonra ise nar kabuğunu 100 gr kaynamış suya, 2 gram atarak yaklaşık 10 dakika kaynatıp suyunu hemen her gün çay olarak tüketilir.Bir ilaç gibi içtiğimiz nar suyundan arta kalan kabukları da asla atmayalım ve başta kanser, şeker ve kalp olmak üzere hemen hemen tüm hastalıklardan korunmak için tüketelim.

Çoğunlukla damar sağlığını ve kalp sağlığını korunduğu bilinir. Nar kabuğu, tansiyon problemlerine iyi geldiği gibi mide rahatsızlıklarında da etkilidir. Nar kabuğunun kadınsal ve hormonel rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinir.

Özellikle ülkemizde bir çok insan nar kabuğunun faydalarından habersiz olduğu için kabuğunu çöpe atıyor, oysa ki kabuktaki besin degeri mucizevi düzeyde yüksek bulunmuştur.Nar kabuğu, geçmis zamanlara bakıldığında özellikle Hindistan’da yaşayan insanların hastalıklardan korunmak için nar kabuklarını minik parçalar halinde doğrayıp güneşte kurutarak tükettikleri saptanmıştır. Nar kabuğu Hindistan’da, tüm annelerin ecza dolabında bulunan en değerli koca kari ilacı olarak da bilinmektedir ve nar kabuğunun atılması o dönemlerde bir suç olarak kabul edilmektedir.

Nar Kabuğunun Faydaları

  • Şeker düzenlemesinde etkilidir.
  • Kötü huylu kolestrolü düzene sokar.
  • Damar sağlığında önemli bir yeri vardır.
  • Kalp rahatsızlıklarında ve kalp büyümesinde etkisi bilinmiştir.
  • Anti kanser özelliği vardır.
  • Ciltte anti-aging etkisi yaratır ve yenileyici özelliği vardır.

Nar Kabuğu bulunan ürünler arasında Kibarlı Destek Ürünlerinden K5 isimli üründen faydalanabilirsiniz.