PH Su Damlası ile Alkali Diyeti

Son zamanlarda birçok kişiyi zayıflatmasıyla nam salmış alkali diyeti kişinin kendini daha sağlıklı hissetmesini sağlıyor. Diyeti uygulayanlar kilo vermenin hiç bu kadar kolay olmadığının altını çiziyorlar. Diyetin bir parçası olan alkali su bu beslenme düzenini destekleyici ana unsurlardan biridir. Alkali suyun içinde bulunan 84 mineral her canlı bireyin alması gereken yararlı ve faydalı mineralleri içeriyor. Kronik rahatsızlıkların düzelmesi ve vücudun tekrar eski sağlıklı günlerine dönmesini sağlıyor. Kullanımı oldukça pratik olan alkali su içilen her bir bardağın içine 3 damla, damlatılması, suyu alkaliye çevirir. Bugüne kadar ünlülerinde kullandığı ve halen kullanmaya devam ettiği alkali su ve alkali beslenme birçok insanın sağlıklı bir şekilde yaşamlarını idame ettirmesini sağlıyor. Popülerliği artan ve alkali diyeti yapanlar sayısı her geçen gün daha fazla artıyor. Türkiye’de de kendini alkali beslenmeye adayan bir çok ünlü sanatçı bulunuyor.

 Alkali diyeti yapan ünlüler Deniz Seki, Çağla Kubat, Bergüzar Korel, Zülfü Livaneli, Harun Kolçak uyguladıkları alkali diyeti ile hem sağlıklarına kavuştu hem form tuttular.

ALKALİ DİYETİNDE ASİDİK YİYECEKLER

Balık, yumurta, et, tereyağı, süt, fındık, alkol, çay, kahve gibi gıdaları çok fazla tüketmeyin. Hastalıkların başlaması hep aynı noktadan başlar, hücrelerde bulunan asit ve alkali dengesi bu güne kadar uygulanan diyet programlarının eksik kalan yanı.

Alkali diyette uygulanan yöntemlerden biride sebze suyu içmek. Sebze yiyemeyenler için ideal bir yöntem olarak gözüküyor. Sebzelerin içindeki mineral ve vitaminleri pişirip etkisini kaybetmeden tüketilmesi diyetin en önemli kısımlarından biri. Bu güne kadar alkali diyeti uygulayanlar gün içerisinde kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissetmelerini bu diyetin yarattığı pozitif etkiler olduğunu belirttiler. Alkali diyet listesi içeriğinde bulunan her türlü yiyeceği barındırıyor. Dolayısıyla sevdiğiniz yiyeceklerde herhangi bir kısıtlama olmadan istediğiniz yiyecekleri kararında olmak kaydıyla yiyebiliyorsunuz. Kısacası asit yapan yiyecekleri azaltıp alkali yapan yiyeceklerin tüketimi arttırılmalı. Eğer et yiyeceksek yanında muhakkak mevsim sebzelerinden oluşmuş taze salata tüketmek etin asidik oranını alkaliye çevirecektir. Alkali diyet önemli ve gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi için önemlidir sizde bir an önce alkali beslenmeye geçerek kendinize iyi bir hediye verebilirsiniz.