Saç Çıkarmaya Bitkisel Çözüm

Güçlü Saçlara Sahip Olmanın Sırları

Saç dökülmesi ve kelliğin en büyük nedenlerinden biri saç üreten hücrelerin gerekli şekilde gelişmemesi ve kendisini yenilememesi sonucu oluşmaktadır. Saç dökülmesinin ve kelliğin oluşmasında genlerin önemli etkileri olduğu vurgulansa da, günlük yaşam tarzlarımız ve çeşitli sorunlarda bu olayın şiddetlendirdiği apaçık ortadadır.

İngiliz gazetesi Daily Mail gazetesinin haberine göre birçok uzmanlar tarafından saç kaybına ve eksikliğine neden olan sebepler ve bazı alınması gereken önlemler hakkında açıklamalar yapılmıştır. Bu bilgiler dahilinde saç dokularının ve derilerinin sert bir şekilde fırçalanması deriye zarar verir ve saçların dökülmesini büyük ölçüde kolaylaştırır. Kepek, egzama ve deri yangısı olumsuzlukları da saç dökülmelerine ve kelliklere sebebiyet verebilmektedir. Saçın güçlenmesi ve daha sağlam olabilmesi adına vücut içerisinde keratein üretimi yapılmaktadır. Az protein alımı ise bu keratein üretimi düzeylerini azaltmaktadır. Saç yapısının ve dokusunun güçlendirilmesi adına kahvaltının günün en değerli öğünü olduğu için kahvaltı saç sağlığı için oldukça önemlidir. Ayrıca saç şekillendirmek adına kullanılan jole ve sprey gibi kimyasal maddeler saç foliküllerinin gelişimine zarar vermektedir.

Saç Dökülmesini Nedeni Protein Eksikliği

Geçmiş yıllarda ve günümüzde ne kadar saç spreyleri, joleler, şampuanlar ve kimyasal ilaç denemiş olursanız olun, ne kadar süredir saçını dökülüyorsa dökülsün, ister genç yaşta olun iste yaşlı, yaşınız ne olursa cinsiyetiniz ne olursa olsun doğal, sağlıklı ve güçlü saçlara çok hızlı bir şekilde sahip olmak istiyorsanız bitkisel tavsiyeler ve çözümler ile birlikte bu artık mümkün olabilmektedir. Günümüzde bitkiler üzerindeki araştırma ve önem arttığından dolayı bitkilerin önemi de su yüzüne çıkmaktadır.

Saç dökülmesinin asıl temel sebeplerinden bir tanesi de PH değerinin azlığı ve bu değere orantılı olarak protein azlığında kaynaklanmaktadır. Bu besin kaynaklarının doğru ve düzenli bir şekilde alınması saçın daha gür büyümesini ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.