Sivilce Nedir, Nasıl Oluşur?

Kişisel bakım ve güzellik söz konusu olduğunda mücadele edilmesi gerekenler sıralanır ise; sivilceler ilk sırada gelmektedir. Çünkü güzelliğin ölçüsü olan pürüzsüz ve temiz bir cildin mikyası; sivilceler ve geride bıraktıklarından azade bir cilde sahip olmaktır. Özellikle ergenlik dönemlerinde çıkan bu sivilceler bir ömür boyu görülebilmektedir. Bunun nedeni ise sivilcelerin oluşumunda en önemli etkenlerden birisinin değişen metabolik faaliyetler ve neticesinde artan salgılar gelmekte diğeri ise gözeneklerin dış dünyaya açık olup ellerimiz ve rüzgar gibi taşıyıcıların bu gözeneklere bakteri taşımasıdır.

Sivilcelerin oluşması kısaca şu şekilde ifade edilebilir; herhangi bir nedenle gözenekler tıkanır ve deri altı bezlerinin sürekli olarak cildin üst katmanlarını beslemek için yaptığı salgılar tıkanan gözeneklerde birikir ve bunun sonucu sonucu olarak cilt yüzeyinde kabarıklık meydana gelir. Bu kabarıklığa sivilce veya akne denir. Bu birikintilerin olduğu bölgelerde bakteriler üremeye başlar ve sivilcelerin ebatı daha doğrusu deri üzerindeki kabarıklık daha da büyür. Bakteri ile birlikte oluşan iltihap ile de sivilceler en ileri seviyelere taşınmış olur. Devam eden salgı ve bakterilerin çoğalması ile gözeneklerde basınç giderek artar ve son haddine ulaşınca kendiliğinden patlar.

Sivilceler doğum, gelişim ve patlama evresi olarak basitçe sayılabilen ömür periyotlarından geçer. Bu dönemlerde önemli olan sivilceler ile çok fazla uğraşılmamasıdır. Genellikle ergenlik döneminde gençler sabırsızlıkları ve tecrübesizlikleri ile bir ömür boyu uğraşacakları sivilce izleri kazanmaktadırlar. Sadece cilt temizliği ve bir kaç doğal yöntem ile sivilcelerden kurtulmak mümkün iken cerrahi müdahale gerektiren ve ya uzun uğraşlar isteyen cilt sorunları sahibi olunabilir.

Bu noktada ebeveynlere büyük rol düşmektedir. Dogalcilt.com sivilceler ve diğer cilt problemleri ya da diğer sağlık ihtiyaçlarınıza doğal yöntemler ile çözüm yollarını cilt tiplerini dikkate alarak gün aşırı olarak yayınlamaktadır. Öncelikle hekim kontrolü ve bilgilendirmesini de tavsiye eden dogalcilt.com zemin yüzünde ekilmiş ve gizlenmiş reçeteleri ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaktadır. Bugün market raflarında dizilen ne olduğu ve nasıl bir etki göstereceği bilinmeyen ürünlerin kullanılması çok tehlikelidir. Ne düzeyde kaliteli dahi olsa kimyevi ürünlerden ailemiz ve kendi sağlığımız için kesinlikle uzak durulmalı ve sitede yayınlanan sivilce tedavi yöntemlerinden cildiniz için uygun olanı kullanmalısınız.