Tarçın Kabuğu

Tarçın Kabuğu Nedir

Tarçın kabuğu etkin olarak cinsel performans arttırıcı ürünlerde kullanılmaktadır. Performans arttırıcı özelliği ile ön plana çıkan tarçın kabuğu diğer bir adı ile Cinnamomum Sp olarak da ifade edilmektedir. Bazı durumlarda bitkisel cinsel ürün içeriklerinde bu isim ile kendisine yer bulmaktadır.

Genel olarak bütün mevsimlerde yapraklarını dökmeyen tarçın ağaçlarından elde edilmektedir. Genç olan ağaçlardan alınan tarçın kabuklarının dış kısımları soyulduktan sonra kurutulmaktadır. Kurtulduktan sonra kullanılan tarçın kabukları sağlık açısından birçok sorunları ortadan kaldırabilmektedir.

Cinsel güç arttırıcı etkisi çeşitli bitkisel macun ve kapsüllerle daha etkili olmaktadır. Vitrix Maksimum Performans ürününde de bulunan tarçın bitkisi cinsel hastalıkları tamamen ortadan kaldırıyor. Vitrix bitkisel kapsülde tarçın kabuğunu destekleyen birçok bitki ve bileşikler doğal olması sebebiyle hiçbir yan etki göstermiyor. Cinsel rahatsızlıklar haricinde birçok hastalığın tedavisinde de kullanılan tarçın kabuğu insan sağlığı açısından oldukça önemli yere sahiptir.

Eski yıllarda günümüze kadar gelen tarçın kabukları cinsel rahatsızlıkların haricinde sindirim sistemi hastalıklarında, adet ağrılarının hafiflemesinde, ishal durumlarında ve şeker hastalıklarında geleneksel olarak kullanılmaktadır.

Tarçın Kabuğunun Başlıca Faydaları

  • Soğuk algınlığı durumunda meydana gelen olumsuzlukları ortadan kaldırır.
  • Mide rahatsızlıkların hafiflemesinde yardımcı olur.
  • Cinsel istikrarsızlığı ve isteksizliği büyük oranlarda düzene sokar.
  • Dolaşım bozukluklarını düzenler.
  • Tarçın kabuğu kilo vermek isteyenler için doğal bir yöntemdir.
  • Kan ve şeker değerlerinin düzenlenmesini sağlar.
  • Antibakteriyel özelliği sayesinde enfeksiyon oluşumun engeller.