Vertigo Tedavisinde Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı)

Vertigo Hastalığı Nedir ?

 Vertigo hastalığı vücudun denge sisteminde meydana gelen sorun nedeniyle ortaya çıkan baş dönmesidir. Vertigo daha çok iç kulakta meydana gelen rahatsızlıklar baş dönmesine neden olmaktadır. Basit bir şekilde sizde kendinize bir test uygulayarak vertigo olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Belinizle eğilerek kafanızla yuvarlak çiziniz kısa bir süre sonra etrafınız dönmeye başlıyorsa ve kendinizi berbat hissetmeye başlıyorsanız vertigo hastalığı için bir doktora başvurabilirsiniz. Öncelikle baş dönmesinin kaynağı bulunmalı ve o sorunun çözülmesi gereklidir

 Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı) Özellikleri

Botanikçiler tarafından bitkiler aleminde ayrı bir bölümde değerlendirilen günümüzde hiç bir akrabası ve benzeri olmayan kendine özgü özel bir ağaçtır. Bilinen yaşayan fosil türleri içinde en iyi örnektir. Ginko biloba açık tohumlularda olarak bilinen tohumları bir meyve tarafından korunmayan bir ağaçtır.. Kökleri çok derinde olduğu için yağmur ve kardan etkilenmeyen boyu 25 metre ile 30 metre arasında değişen orta ve büyük yaprak döken içlerinde 1500 yaşında olan ağaçlardır. Ginko tohumları çıkarılıp pişirildikten sonra yenilebilen bitkilerdir. Büyük kitlelere verilen yemeklerde yemeğin içerisine bir kaç tohum atılması yeterli olacak fazla kullanımında zehirlenmelere neden olabilecek kuvvetli bitkilerdir. Fareler üzerinde yapılan araştırmalarda cep telefonun beyne yaymış olduğu dalgalara karşı ginkgo bilobanın faydası deneyler sonrası ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda Hiroşima ve Nagazakide bile ginkgo biloba ağaçları zarar görmeyerek ayakta kalmıştır. Mevcut yapılan araştırmalar sonucunda  vasküler yetmezlik, demans ve alzheimer,depresyon,iktidarsızlık,damar yetmezliği,hafıza sorunlarında ve yukarıda belirttiğimiz bir çok nedene bağlı oluşan vertigo tedavisinde kullandırmaktadır.

Vertigo İçin Ginkgo Biloba’ya Nasıl Ulaşırım?

Ginko biloba 10 tohumunun bir çocuğu öldürebileceği göz önünde bulundurursak dozunun çok iyi ayarlanarak kullandırılması gereken bir bitki olduğu görülmektedir. Vertigo rahatsızlığınızda Ginkgo biloba ekstratını danışmanlar kontrolünde kullanabilirsiniz bunun içinde kibarlı danışmanlarıyla irtibata geçebilir hem ginkgo biloba ve vertigo hakkında daha detaylı bilgi alırsınız hem güvenilir bir ekipten ürün temin etmiş hemde daha sonraki süreç için destek almış olursunuz.

mabet agaci bas donmesi