YAZ AYINA ALKALİ SU İLE PENCERE AÇIN…

Yaz artık yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlıyor.Birçok insanın zayıflama çabasına girmeye başladığını , tatilde güzel bir vücudum olsun , fit olayım dediklerini duyabiliyorum.
Herkesin farklı teknikler ve diyetler ile zayıflama çabaları , uyguladığı diyetler , yaza çok önem verdiklerinin gerçek yüzüdür.
Diyetisyenlerin çokça uyguladığı , öğünlere dikkat edilmesi , bol su , kuru kayısı ve spor olarak uygulamalar tavsiye etsede yaşamımıza ve vücudumuza ciddi destek sağlayan alkali diyetlerde son derece önem arz etmektedir.

ALKALİ SU NEDİR ?

Alkali su , yağ yakıcı , tok tutan , metabolizmayı hızlandıran ve vücudumuza çok farklı faydaları bulunan bir ph damlasıdır.
Vücudumuzun 3/1′ ini su oluşturmaktadır , dolayısı ile hergün enaz 2,5 lt su tüketmemiz gerektiğini hepimiz de bilmekteyiz.Yeterince su tüketmediğimiz zaman , organlarımızdaki suyu tüketmeye başlar vücudumuz bu durumda tükenen organdaki su kaybına bağlı hastalıklar da oluşturabilmektedir.
alkamine

SAĞLIK VE ZAYIFLAMAK İÇİN ALKALİ SU TÜKETİN…

Alkali su , sağlığımızı yakından ilgilendiriyor.Başlıca faydaları arasında;
* Alkali su , yağ yakıcıdır.
* Metabolizmayı hareketlendirir.
* 84 mineralli ph damlası özelliği taşır.
* Kemik erimesini geriletir.
* Kansızlığa iyi gelir.
* Vücudumuzda ki toksinleri temizlemeye yardımcı olur.
* Bağışıklığımızı kuvvetlendirerek , vücudumuzda hücreleride yenilemeye
   yardımcıdır.
Vücudumuza giren asetik asitleri yumuşatarak , yağlanmasını engeller.Vücudumuzda ph değeri son derece önemlidir.Cilt kurumasını da önleyip , yaşlanmayı da alkali ph damlası ile önleyebiliriz.
Yüksek derecede iyonize olan bu su , asidik birikimlerin yağ oluşumunu engelleyip , zayıflamamıza ve yağları yakmamıza çok ciddi faydalar sağladığı gözlemlenmiştir.

EVİMDE DE HAZIRLAYIP KULLANABİLİRMİYİM ?

Bir çok makalede evde ingiliz karbonatı ve limon su karışımı ile de elde edilen alkali ph damlaları aslında daha çok himalaya kristal tuz özlerinden yapılıp kullanılması daha çok tavsiye edilmektedir.
Karbonatın vücutta bazı olumsuz fonksiyonları ortaya çıkarmasından dolayı uzmanlar mutlaka himalaya tuz kristallerinden elde edilem ph damlalarını tavsiye etmektedir.
ALKALİ PH DAMLALARI ZARARLIMIDIR ?
Alkali suyun hiçbir yanetki ve zararı yoktur.Sadece gebe ve emziren kadınlarda dozu mutlaka ayarlanmalıdır.Aynı zamanda 6 yaş altındaki çocuklarda kullanılması pek tavsiye edilmeyen alkali su yüksek tansiyon ve hipertansiyon hastalarında da belli ölçülerde kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilecek dozda kullanılmalıdır.
Vücudumuzun direnci ve alkali dengesi için mutlaka ph damlasını kullanın , yaz aylarına sağlıklı ve fit bir vücut ile merhaba diyin…