YAZ SAATİ UYGULAMASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK ?

yaz-saati-uygulamasi

Halk tarafından merakla beklenen yaz saati uygulaması belli oldu.Saatlerin ne zaman ileri alınacağını merakla beklerken memurların’da saatleri değişecek.

 

Baharı karşıladığımız bu günlerde saatlerin 1 ( bir ) saat ileri alınıp güneş ışığından daha çok faydalanılması herkesi mutlu etmekte.

Geçtiğimiz sene seçimler nedeni ile kış saatine geçiş biraz sıkıntılı olmuş , karışıklıklara da sebep olmuştu.İlk baharın başında başlayacak olan yaz saati uygulaması yine sonbahar ile değişecek.

 

Uzmanların net olarak açıkladığı tarih , Türkiye 27 mart 2016 tarihi ve gece saat 03:00’da geçmesi beklenmektedir. Kış aylarının akşam karanlığının bitmesi , yerini güneşin sıcak yüzü ile aydınlatma işlemi , 1 saat ileri alınarak 27 martta startını verecek.

 

YAZ SAATİ UYGULAMASI’NIN ÖNEMİ…

 

Bir çok anlamda önem arzeden saatlerin ileri alınması , öncelikle gün ışığından daha çok istifade etmemize yarayacak.Bu vesile ile elektrik tasarrufu da yapılmış olacak.

Gün içinde yapacağınız plan ve programı yeni saatlere göre yapmanız son derece önemlidir.

Genelde her saat değişimi durumlarında çalışanların sıkça yaşadığı işe geç kalma ve karıştırma durumları umarız bu sene de yaşanmaz.

 

Saatlerin ayarlarını kontrol edin  , saatleriniz karışmasın:))