Yeni Yıla Yeni Cilt ile Girin

Cilt Yapınız ile Doğal Tedavi Uygulayın

Cildin yaşlanması yalnızca kırışıklıklara bağlı değildir. Yorgun soluk bir cilt, elastikiyet kaybı ve cilt kuruluğu cildimizin yaşlanma sebepleri arasında yer almaktadır. Maalesef cildimiz yaşlanacak bundan kaçış yöntemi bulunmamaktadır. Cilt yaşlanması insan üzerinde yaşlılık belirtisi olarak erken veya geç görebilmektedir. Bu yüzden her bireyin cilt yaşlanma belirtiler değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişiklikleri yaşam stili, beslenme, düzenli uyku, çalışma hayatı, hareketler, genler ve bakım faktörleri etkileyebilmektedir. Bu maddeleri doğru bilmek ve doğru kullanmak çok önemlidir. Bu konuda ise cildimizin yapısını doğru bilmek gerekmekte ve ihtiyacını buna göre sağlamak gerekmektedir. Cildimiz için gerekli ve doğru ihtiyaçları karşılarsak dış görünüşümüze pozitif etkiler yapabiliriz.

Cilt Kuruluğu

Üst deri tabakası kurumadan dolayı pullanmalar olaşabilir. Bunula birlikte dökülmeler ve soyulmalar başlar. Alt zeminden üst deriye doğru ince çizgiler yoğunlaşır özellikle ince deri bölgelerinde göz çevresi, boyun ve dudak bölümleri daha çok etkilenmektedir. Cilt kuruluğu oluşumunun sebebi ise 30 yaş itibari ile yağ dokularının azalmasıdır. Bu durumlarda güneşte fazla kalmak, klimalı ortamlarda bulunmak ve aşırı soğuk havalarda bulunmak cilt kuruluğu oluşumunu çoğaltır. Bununla birlikte yanlış etken maddeler kullanmak ve çeşitli yanlış kozmetik ürünleri de cilt kuruluğunu arttıran etkenlerin başındadır.

Cilt Kuruluğunu Nasıl Azaltabiliriz

Cildinde kuruluk bulunanların olanların cildin ihtiyacı olan ve mevsimine uyum sağlayacak etken maddeler içerikli bakım ürünlerini seçmeli ve alkol içerikli tonik ve losyon kullanmayın beslenmeye de dikkat ederek bol su tüketimi cilt kuruluğunu azaltmaktadır. Ayırca A vitamini E vitamini içeren besinlerde cilt kuruluğunu engelleyerek cildin yağ ve nem dengesini düzenler. Bu sayede cilt kanseri oluşumunu da engellemiş oluruz.