Cinsellikte Kore Ginsengi

Ginseng Nedir?

Uzak doğuda anlamı tedaviye gelen ginseng bitkisi ilaç içeriğinde kullanılması için 10 sene oluşumunun tamamlanması beklenen bir bitkidir. Ginseng (ren shel) bitkisinin  kökleri  erkeğin vücuduna benzediği için ‘erkeğin kökleri’ olarak tanımlanmaktadır.

Tam oluşumunu tamamladığında sadece bir yumru şeklinde büyüklüğe ulaştığından ülkemizde bulunması zor çok pahalı bir bitkidir.

Amerikan ginsengi, Japon ginsengi, veliaht prensi ginsengi ve Sibirya ginsengi olarak akrabaları da bulunan ginseng Çin tıbbında kullanılan türü Kore’de ve Çin’de yetiştirilen ginsengdir.

Özellikle Kore’de yetişen ginseng en kalitelisidir. Ginsengin diğer adıda panax tır.

 

Ginseng vücut direncinin arttırılmasında,kalp damar sağlığının korunmasında,yaşlılık belirtilerini en aza çekmek için,kan dolaşımının düzenlenmesinde, kolesterol seviyesinin düzenlenmesinde  ve size bu yazıda bahsedeceğimiz en önemli özelliği cinsel sorunlarda çözüm üretmesi üzerine kullanılmaktadır.

Ginseng ile kaliteli cinsellik

Erkeklerin korkulu rüyası olan erken boşalma ve sertleşme bozukları sadece korkulu rüya olarak kalmamakla bir uzmana danışırken bile bir arkadaşım için soruyorum diye söze başladıkları benim bu şekilde bir sorunum yok diye devam ettirdikleri aldıkları bilgileri ben arkadaşımla paylaşayım diye bitirdikleri bu sorunların kendilerinde utanç duygusu gibi hissettiren  bir durumdur.

Ginseng bitkisi uzun yıllardır uzak doğuda özellikle  40 yaşını aşmış ve cinsel sorunlar yaşayan kişilerde kullanılan verdiği sonuçlarla tıp dünyasının dikkatini çekerek üzerinde yapılan araştırmalarla özellikle cinsel sorunlarda kullandırılmaya başlanmıştır.

Ginseng libidoyu arttırıcı cinsel performansı yukarılara çeken testislere kan akışını sağlayan özelliğiyle yapılan araştırmalarda 16 hafta düzenli bir şekilde kullanıldığında sertleşme bozukluğu olan 40 yaşın üzerinde 45 erkek üzerinde yapılan araştırmalarda %70 gibi çok yüksek oranlarla sorunların tamamen çözüldüğü görülmüştür. Aynı zamanda 20-40 yaş arası  4500 erkek üzerinde yapılan araştırmada ise libidonun ve testesteron seviyesinin mükemmele yakın oranlarda olduğu görülmüştür.

Ginseng bitkisine nasıl ulaşırım diye sorarsanız aktarlar üzerinden bulacağınız ginsengler genellikle Amerikan veya Sibirya ginsengi olarak karşınıza çıkacaktır. Kore’den elde edilen ginseng ülkemizde bitkisel gıda takviyelerinin içerisinde ekstrat halinde kuvvetlendirilmiş halde bulabilme şansınız var. Tabi bu ürünlerdede sahte ürünlere karşı dikkatli olun güvenilir gerçekçi profesyonel olarak hizmet veren  yerlerden bu takviyelerinizi alabilirsiniz.

rek otu cinsellik, kırmızı ginseng cinsellik