Şifalı Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu Şifalı Bitkiler

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bitkiler üzerinde yaptığı çalışmalarla bilinen doktorlarımızdan bir tanesidir. Bitkilerin hastalıklar üzerinde oldukça etkili olduğunu savunan doktorlardan olan İbrahim Saraçoğlu şifalı ve doğal bitkiler üzerinde bir çok tedavisi bulunmaktadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun tavsiyeleri üzerine bronşit hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler bulunmaktadır. Akciğerin içerisindeki hava borularının iltihaplanması sonucu oluşan bronşit için doğal ve şifalı bitkiler bulunmaktadır.

Bronşit Hastalığına Bitkisel Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu bronşit hastalığı ve bu hastalığa bağlı olarak meydana gelen şikayetlerde yulaf bitkisinin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Yulafın içeriğindeki en önemli madde ise scopoletin bileşenin hastalıklar üzerinde önemli rol oynamasıdır. Scopoletin bileşeni bakteri yok edici, antiseptik, inflamasyona karşı, astıma karşı, bronş rahatlatıcı, bronş gevşetici, bronş açıcı ve kanser yok edici özelliklere sahiptir. Scopoletin’in bütün bu özelliklerine sahip olmasını sağlayan ve etkisini arttıran en az beş tane daha yardımcı etken maddesi bulunmaktadır.

Yulafın içeriğinde proline ve pyridoxine maddeleri de astım ve bronşite karşı etkili olabilmektedirler. Scopoletin bileşeni havuçta, dolmalık biberde hem de kerevizde yeterli miktarda bulunmaktadır. Ancak, yulaf samanındaki kadar sağlıklı ve ekili değillerdir. Bunun sebebi ise yulaf samanında bulunan işlev artırıcı maddelerin daha fazla olmasıdır. Bu işlev arttırıcı maddeler havuçta, kerevizde ve yeşil dolmalık biberde bulunmadığı için yulaf kadar etkili olamamaktadırlar. Bu yüzden bitkilerdeki diğer etken maddeler ve yardımcı besinlerde oldukça önem kazanmaktadır.

Kürün Hazırlanışı

Bir tutam yulaf samanı bu yaklaşım olarak 5 gram olmalıdır kaynamakta olan bir litre suya içerisine atılmalıdır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kadar kaynatılmalıdır. Kaynadıktan sonra ateşten alınarak soğutmaya bırakılır, Soğuduktan sonra süzülerek içilir. Bu çaydan 3 hafta boyunca en az iki çay bardağı içilmelidir. 3 haftanın sonunda eğer hastalıklar son bulmaz ise bir kaç gün daha içilmeye devam edilir. Her defasında yulaf samanı suyunu taze hazırlamak gerekmektedir. Hazırladığınız çayı günlük yapmanız tavsiye edilir. Kesinlikle 10 saatten fazla beklemiş yulaf samanı suyunu haricen veya dahilen kullanmayınız. Bu sayede bronşit hastalığı tamamen geçmiş olacaktır.

yulaf samani, ibrahim saraçoğlu şifalı bitkiler, bronşit için şifalı bitkiler, ibrahim saraçoğlu, bronşit bitkisel tedavisi, çoçuklarda bronşite ne iyi gelir, bronşite bitkisel çözüm, bronşit bitkisel tedavi, bronşite iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğlu, sifali bitkiler ibrahim saracoglu