Epimedium Nedir? Hangi Amaç İçin Kullanılır?

Epimedium Nedir? Hangi Amaç İçin Kullanılır?

Epimedium diğer bir adı ile azgın teke otu olarak da bilinmektedir. Bu bileşen daha çok enerji kaybı sorunu yaşayanlar için enerjiyi yükseltmek ve cinsel gücü arttırmak amacı ile kullanılmaktadır. Epimedium bitkisinin yapraklarının içeriğinde polisakkaritler, magnaflorin alkaloidleri, flavonoidler, steroller ve glikosidler bulunmaktadır. Azgın teke otu olarak bilinen bu bitki çeşidinin içeriğinde en aktif olarak Icariin maddesi bulunmaktadır.

Epimedium‘un duyu sinirlerini düzenlediğine ve cinsel isteği, arzuyu yükselttiğine inanılmaktadır. Bu durum birçok uzman tarafından araştırmalar ile de kanıtlanmıştır. Bu araştırmalara göre epimediumu meydana getiren bileşenlerde kan akışını hızlandıran, cinsel fonksiyonları geliştiren ve sperm üretimini harekete geçiren maddeler bulunmaktadır. 3 Aralık 2007 yılında “Joumal og Ethnopharmacology” adlı dergide yayınlanan bir makalede epimediumun aktif kullanımında bütünsel olarak ereksiyon fonksiyonların tedavisinde yüksek oranlarda etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

Epimedium’un Kullanım Amaçları

Tarihte ilk olarak Çin’de kullanılmaya başlanan epimedium bitkisi daha sonraki yıllarda dünya geneline yayılarak ülkemizde de etkin olarak kullanılmaya başlanmıştır. Azgın teke otu olarak bilinen epimedium bitkisi özellikle erkeklerde bulunan sertleşme, iktidarsızlık, ereksiyon ve cinsel isteksizlik gibi birçok problemlere karşı kullanılmaktadır. Bu özelliğini içeriğindeki bileşenler sayesinde kazandığı afrodizyak ile yapmaktadır. Dünya genelinde birçok uzmanın yaptığı araştırmalar sonucunda da afrodizyak özelliği bulunduğu kanısına varılan epimedium bitkisi bitkisel ilaç olarak bu tür rahatsızlığı bulunanlara tavsiye edilmektedir.

Kısaca bu mucizevi bitki erkeklerde cinsel gücü arttırmak amacı ile kullanılan bir bitki familyası’dır. Doğal ortamlarda yetişmesi ve bitkisel olması sebebi ile epimediumlu bitkisel macunların hiçbir yan etki bulunmamaktadır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

epimedium, epimedium nedir, epimedyum, epimedyum nedir, epimedium bitkisi, epimedium faydaları, epim, epime, ems 100 epimedium nedir, ems 100 nedir