Kuş üzümü

Kuş üzümü Faydaları

Vücudun kollajen ihtiyacını karşılar, deri için protein protein sağlar, esnek görüntü verir ve pürüzsüz ve sağlıklı tutmak adına vücut için gerekli bir besin kaynağıdır. Özellikle kuş üzümü UV ışınlarından meydana gelen deri hasarlarına karşı korumak ve nötralize etmek için oldukça yararlıdır. Güneş yanıklarından kaynaklanan yaşlanma etkisini azaltmak için birebir bir besin kaynağıdır. Varisi önler. Anti  bakteriyel özellikleri vardır. Romatoid artriti kolaylaştırır. Kanser risklerini azaltır. İçeriğinde ise vücut için B9 vitamini, C vitamini, K vitamini, antosiyanidinler ve lif içermektedir.

Siyah üzüm Yağı

Siyah frenk üzümü yağı, siyah frenk üzümü bitkisinin tohumlarının ezilmesi ile elde edilir. Siyah frenk üzümü yağı, yüksek GLA seviyeleri (gama linolenik asit) ve otoimmün bozukluklar, saç ve tırnak sorunları yardımcı olabilir. Bu siyah üzüm yağı C vitamini ve PMS ihtiva bulundurmaktadır.

LDL kötü kolesterol düzeylerini balık yağından çok siyah frenk üzümü yağı düşüktürmektedir. Siyah frenk üzümü yağı katkı ve prostaglandin üretimini düzenler . Romatoid artrit hastaları için sabah tutukluğu, ağrı azalması ve rahatlama etkisi verebilir . Linoleik asit ( omega 3 ) ve gama linolenik asit ( GLA ) bakımından zengindir. Bu madde dolaşım sistemi fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur. Prostaglandin olarak bilinen hormon benzeri maddelerin vücudun üretimi destekler. GLA enerji süreçleri ile vücut yardımcı ve beyin, kemik iliği , kas ve hücre zarlarının bir yapısal bileşenidir.

kus uzumu, kuş üzümü faydaları, kus uzumunun faydalari, kus uzumunun faydasi, kuşüzümü, kus uzumu faydasi, kus uzumu nedir, kusuzumu faydalari, kuş üzümü bitkisi, kus uzumun faydalari