Saçlarda Sarımsak Kullanımı

Sarımsağı Saçlarımıza Nasıl Uygulamalıyız

Saçların dökülmesine karşı kullanacağımız özel sarımsak karışımını bir kasede hazırladıktan sonra parmak uçlarımız ile birlikte saç diplerine hafif masajlar yaparak uygulayın. Masajın daha etkili olabilmesi adına dairesel hareketler yaparak sarımsak karışımını saç diplerine iyice yedirin. Bu şekilde uyguladıktan sonra sarımsağın saç diplerine eşit miktarlarda yayılmasını sağlayarak plastik bir bone yardımı ile saçlarınızı tamamen kapatınız.

Saçlarınızı bu şekilde tamamen kapattıktan sonra sarımsağın 1 saat kadar kalması beklenerek iyice deriye nüfus etmesi sağlanmalıdır. Yarım saatlik bir süreç geçtikten sonra sarımsak suyu saç diplerinde yavaş yavaş kurumaya başlayacaktır. Bu şekilde bir yarım saat daha geçtikten sonra sarımsağı yıkamadan önce toplam 12 çay kaşığı zeytin yağını bir kapta toplayarak tekrar sarımsakta uyguladığımız şekilde masaj yaparak iyice saç derisine yedirerek tekrar boneyi takın ve bu şekilde 3 ile 4 saat kadar daha bekleyin.

Belirtilen süre kadar bekledikten sonra sarımsak ve zeytinyağını saçımızdan temizlenmesini sağlamak için normal bir şampuan ile ılık suda bol bol yıkayınız. Sıcak su kullanmayın çünkü sıcak su sarımsak ve zeytinyağı sayesinde saç derinizin kurumasını sağlayabilmektedir.