Dana Etinin Muhteşem Faydaları

Dana Eti (Yağsız, Az yağlı, Organik)

Protein açısından çok iyi bir kaynak olan dana eti sadece 4 gramı protein için günlük değerin % 64.1 ini sağlamaktadır. Yalın organik dana eti kalp korumak ve kolon kanseri önlemek için gerekli olan besin maddelerini içermektedir. Protein bakımından çok iyi bir kaynak olmasının yanı sıra, yalın, organik olan dana eti B6 ve B12 vitamini açısından da çok iyi bir kaynaktır. B6 vitamini ile birlikte B12 vitami tehlikeli kimyasal homosisteinleri ihtiyaç duyulan iyi huylu moleküllere dönüştürmekte vücut tarafından ihtiyaç duyulan iki vitamini büyük ölçüde karşılamaktadır. Yüksek homosistein düzeyleri kalp krizi ve inme riski ile ilişkili olduğundan, bu B vitaminleri bol miktarda almak önemlidir. Bu da dana eti sayesinde karşılanmaktadır. Yağsız dana eti günlük en az bir porsiyon tavsiye edilmekte ve B12 vitamini için miktar artı B6 için BKİ 24.5 % 48.7 % sağlar. Yağ oranı düşük olduğundan özellikle B12 vitamini yönünden zengin besinler yüksek diyetler ve aynı zamanda kolon kanseri riskinin azalması ile ilişkilidir.

Dana Eti Faydaları

Organik dana eti iyi bir mineral, selenyum ve çinko kaynaklı bir besindir. Kolon kanseri riskini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca selenyum, glutation peroksidaz, astım ve romatizmal artrit gibi enflamatuar koşullarının şiddetini azaltmak için de bire birdir. Önemli bir dahili olarak üretilen bir antioksidanın düzgün fonksiyonu için gereklidir. Selenyum kansere karşı korunmak için özellikle önemlidir. Buna Glutatiyon peroksidaz, aktif bölgesi de dahildir. Selenyum açısından da zengin olan dana eti kolon kanserine yakalanma riskini azaltmakta oldukça yararlı ve faydalıdır.

Yağsız dana eti atardamar hastalıklarına yakalanmama da katkıda bulunabilir ve damar duvarlarına zarar görmesin büyük ölçüde önlemektedir. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin düzgün fonksiyonu için gereklidir.

dana etinin faydaları, dana eti faydaları, dana yüreğinin faydaları, etin faydaları, dana yürek faydaları, dana yüreği faydaları, dana etinin faydaları nelerdir, sığır etinin faydaları, yüreğin faydaları, inek etinin faydaları