Pancar Bitkisi

Pancar Nedir?

Anemi tedavisinde son derece önemlidir. Pancar suyu potasyum, fosfor, kalsiyum, kükürt, iyot, demir, bakır, karbonhidrat, yağ protein, lif bakımından oldukça zengin ve besleyicidir. B1 vitamini (tiamin), B2 vitamini (riboflavin), B6 vitamini (niasin), B9 vitamini (folik asit içerir ), C vitamini (askorbik asit) ve P vitamini (sitrin biyoflavonoid) istediğini büyük ölçüde karşılamaktadır. Yüksek demir içeriği ile, pancar suyu yeniler ve kırmızı kan hücreleri yeniden etkinleştirir. Vücudun daha çok taze oksijen almasını sağlar ve veziküler solunum normal işlevine yardımcı olur. Pancar suyu ve çorbası yapılarak tüketilmektedir.

Pancar Suyu Faydaları

Ayrıca gebelikte pancar suyu alındığında bebekte meydana gelebilecek omurga hastalıklarına yani spina bifida hastalığının önlenmesine yardımcı olur. Kalp hastalığı riskini azaltır. Kontrolü kolesterol düzeyleri yardımcı olur. Yorgun kasları için faydalı yakıt ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan oldukça faydalı vitamin ve mineral açısından zengin, doğal ve sağlıklı beslenmek için önerilen ve hiç bir yan etki vermeyen zengin bir besin kaynağımızdır.

yeşil pancarın faydaları, pancarın faydaları, pancar bitkisi, yesil pancar, pancar otunun faydaları, pancar yemekleri, pancar nedir, yeşil pancar faydaları, pancar, gebelikte kirmizi pancar yemek