Kansere Karşı Soğan, Her Yemekte Kullan

Kansere Karşı Soğan, Her Yemekte Kullan

Özellikle yemek sonrası ortaya çıkardığı koku nedeniyle pek sevilmeyen Soğanın kansere karşı etkili bir silah olduğu ortaya çıktı. Soğanın antibiyotik özelliğinin yanında, kan şekerini dengeleyici bir etkisi olduğu için şeker hastalarının mümkün olduğunda yemekle birlikte kuru veya taze soğan tüketebilecekleri söyleniyor. Yemeğin yanında tüketilmesin yanı sıra yapılan her sulu yemekte de kullanılabilir.

 

Soğan yiyemiyorum kokuyor!

Soğan yiyemiyorum kokuyor” diyen insanlar içinde her gün orta boy bir soğanı rendeleyerek suyunu sıkıp içerek kansere karşı ve vücut sağlığımız için çok faydaları işler yapmış oluruz. Şeker hastası olmayan soğan suyunu balla karıştırıp, şeker hastaları olanlarda yoğurtla karıştırıp yiyebilirler. Mükemmel bir vücut koruyucusu olan soğanı tüketmekten kaçınmamalıyız. Soğanın kokusuna karşı ise en büyük çözüm ise maydanoz yemektir.

Soğanın Diğer Faydaları

Soğan tek başına kan şekerini düzenleyici bir etkisi için şeker hastaları için önemli bir besin kaynağı olduğunu belirttik. Soğan ayrıca antibiyotik özelliğiyle diğer besinlerin arasından öne çıkıyor. Karaciğer ve bağırsak temizliğinde de önemli bir rol oynayan soğan mide bezleri salgısında uyarıcı etkisi yaptığı için iştah açıcı yönü de vardır. Öksürük ve boğaz iltihabı için çok etkilidir. Özellikle çok fazla grip olan insanların soğan tüketmeleri faydalı olacaktır. Çok iyi bir antioksidan olduğu için hastalıkların en büyük engelleyicisidir. Vücutta tümör ve benzeri zararlı oluşumların oluşmasını engeller. Zengin içeriğinden dolayı güç ve sağlık veren bir besindir. Soğanda bol miktarda A, B ve C vitaminleri, iyotfosfor kükürt gibi vücuda çok yararlı maddeler bulunduğu için kansere karşıda büyük bir savunma mekanızması oluşturur. Soğan kesildikten sonra en geç yarım saat içerisinde tüketilmesi gereklidir. Uzun bir süre havayla temas ettiği zaman yararlı maddelerin kaybına yol açabilir ve geç tüketmek midede gaz, yanma ve mide ağrılarına sebep olabilir.

soganin faydalari nelerdir, çiğ soğan yemenin faydaları, soğan yemenin faydaları, soğan faydaları nelerdir