Vücudumuzun Yenilenmesini Sağlayan Besinler

Vücudumuzun Yenilenmesini Sağlayan Besinler

Bitkiler yetiştikleri doğal ortamlardan dolayı insan sağlığı için oldukça yararlı olmaktadırlar. Toprakta yetişen binlerce hatta milyonlarca bitki çeşidi olduğundan bunlarda insan sağlığı üzerinde çeşitli etkiler vermektedir. Bu yazımızda da sizlere insan vücudunu tepeden tırnağa tazeleyen ve yenileyen birkaç bitki besinler önereceğiz. Bu bitkiler sayesinde kendinizi daha dinç, daha zinde hissedecek aynı zamanda vücudunuz canlılık kazanacaktır.

Vücudu Yenileyen Başlıca Besinler

1-Hurma: Genellikle hemen hemen her meyve bol miktarda protein içermektedir. Bunların içerisinde hurma daha ön plana çıkmaktadır. Protein açısından oldukça fazla zengin olan hurma hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengede tutar.

2-Yeşil Çay: Bu çay çeşidi kötü kolesterolü düşürür. Güçlü bir antioksidan özelliğine sahiptir.

3-Zeytinyağı: İçerdiği vitaminler ile hücre yenileyici özelliğe sahiptir.

4-Sarımsak: Bağırsak kurtlarını ve diğer parazitleri öldürür. Mide ve bağırsakları dezenfekte ederek, zararlı bakterileri yok eder.

5-Brokoli: A vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini ve K vitamini açısından oldukça faydalı olan brokoli ayrıca demir, kalsiyum, bakır ve potasyum mineralleri açısından da oldukça zengindir. Antioksidan özelliğine de sahip olan brokolinin sağladığı yararlar saymakla bitmez ve mutlaka tüketilmelidir.

6-Susam: Karaciğer hücrelerini kimyasal maddelerden korur ve alkolün vücutta yarattığı zararlı etkileri önler.

7-Limon: Kanı temizler. Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

8-Dereotu: Mide ve bağırsak gazlarını önler. İdrar söktürür. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

9-Zencefil: Antiseptik özelliği ile kanın temiz kalmasını sağlar.

10-Lahana: Karaciğerde vücudu temizlemeye yarayan iki çeşit enzim üretilir. Lahana bu iki enzimin çalışmasını tetikler.

hücre yenileyici besinler, hücre yenileyici bitkiler, hücre yenileyen besinler, hücre yenileyici, hücre yenileyen bitkiler, hücreleri yenileyen besinler, hücre yenileyici yiyecekler, hucre yenileyen yiyecekler, cilt yenileyici besinler, hücre yenilenmesi