Siyah Fasulye Faydaları

Siyah Fasulye Nedir

Siyah Fasulye tüketimi kalp hastalığı riskini azaltır. Kan şekeri düzeylerini kontrol eder. Kolon kanseri riskini düşürür. Anemi önler. Vücutta demir ve kalsiyum uygun düzeyde korur. Düşük yağ ve kolesterol düzeylerini normale getirir ve korur. Et ve süt ürünleri kolesterol sorunları için azaltmak olan diyet dengelemek için, tüm baklagiller gerekli protein günlük miktarda sağlayan sağlıklı bir alternatiftir. Siyah fasulye bitkisel besinler arasında iyi kaynaklarıdır.

Siyah Fasulye İçeriği

İçeriğinde bol miktarda protein, lif, nişasta, A vitamini, B1 vitamini (tiamin), B2 vitamini (riboflavin), B3 vitamini (niasin), B6 vitamini (piridoksin), B9 vitamini (yapraklı), C vitamini, E vitamini, K vitamini ve ayrıca iyi kalsiyum kaynağı olan, bakır, demir, magnezyum, manganez, fosfor, potasyum, selenyum, sodyum ve çinko açısından oldukça zengin olan siyah fasulye bitkisi oldukça faydalı ve yararlı bir besin kaynağımızdır.

siyah fasulye, siyah fasulye faydaları, siyah fasulyenin faydaları, kara fasulye, kara fasulye faydaları, siyah fasulye nedir, siyah kuru fasulyenin faydaları, kara fasulyenin faydalari, mor fasulyenin faydaları, siyah fasülyenin faydaları nelerdir