SOYA LESİTİN ‘ İ VE VÜCUDUMUZA FAYDALARI…

LESİTİN NEDİR ?
Lesitin , vücudumuzun ihtiyacı olan etkili bir maddedir.Hücrenin önemli zar yapısı taşlarından ve esneklik kazandırma özelliği olan bir maddedir.Beyin etrafındaki koruyucu zarlar , sağlıklı beslenen bireylerde karaciğerde de lesitin üretilmektedir.Yoğun olarak soya fasülyesinden elde edilmektedir.
Sinir sistemini uyaran , damar yapısını yenilemeye yardımcıdır.Yağı sindirme ve yakma özelliğine sahiptir.Damar kaynaklı hastalıklarda etkili , kanda yağlanmaları ( trigliserit ) oranını dengeleyip  , kollesterolü de ciddi oranda dengelemektedir.
soya-lesitini

BİLİNEN BAŞLICA FAYDALARI…

* Soya lesitin’i , sinir damarlarının , hücre çeperinin yenilenmesini sağlar.
* Sindirimi kolaylaştırır.
 *  Vücudumuz , lesitin üretmediği zaman beyin ve karaciğer başta olmak üzere bir
    çok organ işlevini fazla sürdüremez.
* Kalp damarlarını korur ve trigliserit oranını düşürür.
* Kolit hastalarında , olası zararlı saldırıları korur.
* Dünya’nın bir çok ülkesinde sıkça besin takviyesi ve tıbbi olarak kullanılmakta
  olan bir gıdadır.
Soya lesitin ‘ i , bağırsak içinde olan bakteri ve enfeksiyon saldırılarına karşı koruyucudur.
Soya lesitin’i eksikliği , mide bulantısı,kramplar,kas ağrıları,baş dönmesi,yaşlanma karşıtı,hipertansiyon’u düzenleyen ve diyetlerin de vazgeçilmezi ‘ dir.Şeker hastalıklarında insülin direncini de arttırdığı gözlemlenmiştir.

ZARARLARI DA VARMI ?

Soya lesitin’i bilinen bir yanetki ve zararı yoktur.Dozaşımın da mutlaka doktor tavsiyesine uyulmalıdır.Hamile ve emziren kadınlarda kullanılması tavsiye edilmemektedir.
Sağlığa açılan kapınızı bitkisel ürünler ile aralayın…
https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1820 W-UMkc3SvX5C3D_ZexFAh-Dene_s_N64eUxhl9i9N4cTLYhIOg7NvLG9Q-F23dsF fd0365d7a5c309a6df2ad8fe6e253a4a9e749a92&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme, soya lesitini