Açlığımızı Unutturan Besinler Tüketin

Açlık Hissini Nasıl Unutturabiliriz?

Zayıflamak ve dinç olmak için birçok yol deneriz. Spor, diyet derken zayıflamaya çalışmak isteriz yalnız zayıflamamıza en büyük engelde şüphesiz fazla ve canımızın her istediği besinleri tüketmektir. Vücudumuz her gördüğü besini yemek ister bir de bu yiyecekler lezzetli olunca önüne geçmek birçok insan açısından oldukça zorlaşmaktadır. Kilo vermenin ve zayıflamanın en önemli nedenlerinden biride bu yiyeceklere ve açlığı yenik düşmemek gelmektedir. Bu yiyeceklerden uzak durarak uzun süre tok tutan yiyeceklere yönelmemiz daha doğru olacaktır. Bu sayede hem diyetimizi sağlamlaştırmış olmakla birlikte zayıflamamızı da hızlandırmış oluruz. Dokluk hissi sadece tıka basa yemek ile kazanılmaz yiyeceğin türüne ve besin değerine göre farklılık göstermektedir.

Açlık Hissi Veren Bazı Gıdalar

  • Kepek, buğday gibi tahıl ürünlerinde ve sebze, meyve gibi çeşitli meyvelerde bolca bulunana karbonhidratlar sinir sistemini harekete geçirerek vücuda uzun süre tokluk hissi vermektedir.
  • Birazcık tarçınla birlikte haşlan erik fruktoz açısından oldukça zenginleşerek vücuda tokluk hissi vermekle birlikte oldukça güzel tadı sayesinde vücudun tatlı istediğini de bastırmaktadır.
  • Bir kaç salatalık alıp iyice yıkandıktan sonra  kabuklarıyla birlikte ufak ufak doğrayarak üzerine bolca dereotu serpip karıştırın kalori açısından oldukça az olacak bu meyve aynı zamanda vücudu tok tutma etkisi de gösterecektir.
  • 1 tane elmayı ince dilimlere getirerek 1 çay kaşığı ceviz ile 1 çay kaşığı bal ile karıştırarak tüketin,
  • Bunlar gibi karışımları uygulayarak hem diyetinizi kolaylaştırır hemde açlık çekmezsiniz.