Düzenli Diyet ile 58 Kilo Verdi

Meltem Tv de yayınlanan Safa Geldiniz programına katılan Özel Meltem Hastanesi diyetisyen uzmanlarından biri olan Rabia Gül Kepekçi 20 ayda 58 kilo verdirdiği hastasını da yanında getirerek zayıflamak isteyenlere diyet ve beslenme konusunda tavsiyelerde bulundu.

Diyet ile Dengeli Beslenmede Altın Kurallar

Obezite ile mücadele de yeterli ve dengeli beslenmenin önemli olduğunu belirten Rabia Gül Kepekçi, vücudun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinden yeterli miktarlarda alınması gerekmektedir. Bu besinlerin fazlalaşması ve dengesiz olarak tüketilmesi kilo fazlalığı ile birlikte obezite hastalığına kadar yol açmaktadır. Her bireyin sahip olduğu boy ölçüsüne ve yaş oranına göre ideal bir kilosu olduğunu belirten Kepekçi kişinin ideal kiloya ulaşması ve kilosunu koruması için, onu yeme bunu yeme gibi engellerin koyulması yerine vücudun yaktığı kalori miktarı kadar çeşitli besinleri tüketmesi gerektiğini söyledi.

Vücuda yaktığı kaloriden fazla besin yüklenmesi yağlanmalara sebebiyet vermektedir. Bu sürekli devam etmeye başlayınca da obezite hastalığı ortaya çıkmaktadır diye konuşmasına devam eden diyetisyen Rabia Gül Kepekçi, “İnsanların obezite ile mücadelesinde yeteri kadar yemesi gerektiğini ve yediği besinleri belli hareketler ile yakması gerektiği.” ifadelerini kullandı.

diyet

Özel Diyet Programı ile Zayıfladı

20 ay içerisinde uygulanan özel diyet sayesinde 126 kilodan 68 kiloya kadar inmesinde büyük pay sahibi olan diyetisyen uzmanı obezite hastası olan Songül Akınç hakkında da bazı bilgilerini hastaları ile paylaştı. Kepekçi “Songül Hanım ile 20 ay önce ilk tanıştığımızda 126 kiloydu. Kolesterol seviyesi sınırdaydı ve normal seviyenin 100 olması gereken açlık kan şekeri ise 120 civarında olduğunu belirten Rabia Gül Kepekçi daha sonra hastası ile özel olarak ilgilendiği ve elde edilen verilere göre yaptığı programlar ve önlemler sonucu ilk ay içerisinde tam 8 kilo birden verdiğini söyledi.

Bu programın devamında 6 ayda tam 35 kilo veren Songül Akınç ayrıca hergün diyetine ilave olarak spor da yaptığını söyledi. Spor sayesinde verilen kiloların yağdan eksildiğini belirten uzman diyetisyen Kepekçi bu sayede kaslarında muhafaza edildiğini ifade etti. Songül hanımın verdiği 58 kilonun 48 ini yağlarından verdiğini ve şimdilerde ise çok sağlıklı olduğunu belirtti.

 

şok diyet, ideal kilo,taylan kümeli, isveç diyeti, diyet listesi, beslenme ve diyet, diyet yemekleri,