Yağ Aldırma Ameliyatı ile Zayıflayanlar

Estetik Cerrahi uzmanı Op. Dr. Gökçen Ayyıldız yağ aldırma ameliyatında yapılan hatalardan birinin vücuttan gereğinden fazla yağın vakumlanması olduğunu belirtiyor.

Dr. Ayyıldız liposuction ameliyatının kilo verme amaçlı bir operasyon olmadığının yalnızca vücudu şekillendirmek için kullanılan bir yöntem olduğunu önemle vurguluyor. (Bu operasyonun tüm detaylı için yağ aldırma ameliyatı linkinden Op. Dr. Gökçen Ayyıldız ve ekibine ulaşabilirsiniz) Aşırı kilosu olan kişilerde değil, vücudun görünüm açısından önemli yerlerinde yağ birikmesi olan kişilerin yağ alma için ideal aday olduğunu belirtiyor. Eğer kişinin vücudundan fazla yağ alınırsa çukurlar ve sarkmalar ortaya çıkacaktır.

Son zamanlarda Liposhaping gibi sonradan ortaya çıkan terimler liposuction ile aynı işlem olmasına rağmen farklı bir operasyonmuş algısı oluşturmak için kullanmaktadır.

Yağ Aldırma Sakıncalı mıdır?

Kilo versek dahi gitmeyen / erimeyen yağları aldırmak için yapılan liposakşın, arzu edilen görünümü yakalmak için yağ birikmesi olan bölgede derinin sarkık olmaması gerekmektedir. Bu nedenle bir plastik cerrahi uzmanı tarafından bu amaç göz önünde bulundurularak yapıldığında herhangi bir sakıncası yoktur. Aksi durumda yağ aldırma sonrasında hayalinizdeki görüntünün tam tersi bir sonuç ortaya çıkabilir.

Peki Yağ Aldırmanın Faydaları Nelerdir?

Öncelikli faydası psikolojinize olumlu katkısıdır. Kişinin özgüveninin yeninden oluşmasında önemli bir faktördür. Bunun yanı sıra karın ve göbek çevresindeki yağların aldırılması kalp hastalıkları risklerinide düşürmektedir.

Liposakşın Yöntemleri Hangileridir?

2014 yılına geldiğimizde artık lazer, virasyonlu sistem ve ultrasonic denilen teknikler üretilmiştir. Ancak yıllardır estetik cerrahisinde hizmet vermiş bir cerrah olarak en güvenilir ve sağlıklı yağ aldırma yöntemin vakumlama olduğunu söyleyebilir. Tabi bu teknik az önce söylediğim diğer uygulamalara göre daha meşakatlidir.

Ücretler neye göre belirlenir?

Biliyorsunuzki internet üzerinde ameliyat ve tıbbi hizmetlerin fiyatlarının yazılması sakıncalıdır ve zaten yasaktır. Bunun için yağ aldırma fiyatları linkinden ekimize ulaşabilir yada direkt 0212 644 22 00’dan bizlerle irtibata geçebilirler.