ELMA TÜKETEREK SAĞLIĞINIZA DESTEK OLUN…

ELMA ÇOK SAĞLIKLI BİR MEYVEDİR…

Şüphesizki bütün meyvelerin vücudumuza ve organlarımıza çeşitli faydaları bulunmaktadır.Fakat elma bir çok problemi çözmede bizlere adeta şifa dağıtıyor.
Elma,kan şekerini düşüren,vücutta yağ asitlerini ve kollesterolüde düşürmeye yardımcı olan bir meyvedir.Elmanın kabızlığa da çok iyi geldiği bilinmektedir.
Günde mutlaka 1 tane elma yemeye çalışan insanlarda,daha rahat nefes almış olduğu gözlemlendi.Elmanın ieçriğindeki zengin potasyum aracılığı ile kan basıncını düzenlediği,kasılmaları azalttığını,sinir iletişimini arttırdığını,kalp ve böbrek gibi organların çalışmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.
Posa, potasyum vede antioksidan içerikli maddeler açısından çok zengin olan elmanın kabuğununda faydalı olduğu ve ne olursa olsun elmayı kabuğu ile tüketmek faydasını daha da arttırmaktadır.

HANGİ HASTALIKLARDA FAYDALIDIR…

Elma,kanser dahil bir çok hastalıkta fayda göstermektedir.
* Astım ve solunum yetmezliği.
* Bağırsak hastalıkları.
* Felç ve kemik sağlığı.
* Kansere karşı koruyucu.
* Kalp damar sağlığını korur.
* Kan şekerini dengeleyicidir.
Elmayı hergün mutlaka bir adet tüketmek bağırsakları çalıştırıp ,bağırsak enfeksiyonlarına karşı da bizleri koruyan çok etkili bir meyvedir.Hergün 1 taneden fazla tüketmemek önemli azı karar fazlasıza mutlaka zarar verme olasılığına karşılık kararında tüketmeye özen gösterilmelidir…