Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit nedir?

Hyaluronik asit uygulamaları halk arasinda medikal kozmetik tedavisi olarak bilinir. Hyaluronik asit cildin elastikiyetini arttırır ve cilde nem kazandırır. Hyaluronik asit, vücudumuzun her bölümde ve dokusunda bulunur. En büyük etkilerinden birisi de eklem ağrıları ve romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmasıdır. Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine sebep olur ve cilt yaşlılığında etkilidir. Cildi pürüzsüz ve esnek tutar. Cildte oluşan iltihap tahriş gibi durumların ortadan kalkmasinda etkisi çok büyüktür. Vücutta kollajen liflerin oluşumunda ve korunmasında faydalıdır. Hücresel yenilenmeye yol açar ve vücutta onarımı hızlandırır. Günümüzde bir çok kişi vücuttaki hyaluronik asit miktarını arttırmak için serumlar, kremler ve jeller kullanmakta. Fakat bu saydığımız maddelerin vücudumuza işlemesi çok zordur. Hyaluronik asit cildimize ulaştığında çok etkilidir faydasını hissedersiniz.

Hyaluronik asitin etkisi sadece cilt rahatsızlıklarında ve romatizmal rahatsızlıklarda değildir. Kişideki görme bozukluğunda da etkili olan hyaluronik asit insan gözünün % 80’ini oluşturmaktadır. Bir çok rahatsızlıkta olduğu gibi osteoartrit ve romatoid artrit tedavisinde kişiye büyük destek verir. Eklemleri kuvvetlendirir ve buna bağlı oluşan kas ağrısı ve kronik yorgunluk durumunda kullanılması çok popülerdir. Hyaluronik asit, aynı anda bir çok yerde vazife gören mucizevi bir moleküldür. Ilgili reseptörlere bağlanması, hücre hareketi, fagositoz, kümeleşme bazı bileşiklerin sentezi gibi olayların başlamasında rol alır. Hyaluronik asit molekül ağırlığı ve derinin asınmasında kullanıldığı gibi bir çok hekimimizin önerisidir. Hyaluronik asitin sadece sağlık problemlerinde kullanılması gerekmez. Destek amaçlı da hyaluronik asidi kullanabilirsiniz.

Hyaluronik Asit Hangi Besinlerde Bulunur?

  • Hayvansal ürünlerde bolca bulunur. Örneğin, tavuk, et suyu, kırmızı et gibi
  • Yeşil biber
  • Limon
  • Portakal
  • Elma
  • Muz
  • Şeftali
  • Armut
  • Soya ürünleri
  • Patates, nişasta içeren sebzelerde bolca bulunur.

Hyaluronik Asit Zararlı Mıdır?

Bilinen bir yan etkisi veya zararı yoktur. Fakat yinede doktorunuza danışarak almanız önerilir ve kapsül halinde olanların kullanılması daha çok önerilir. Kullanmak için herhangi bir sağlık probleminizin olmasına gerek yok fakat yinede doktorunuza sormanız iyi olur.

Hyaluronik Asit bulunan ürünler arasında Kibarlı Destek Ürünlerinden Omaflex isimli üründen faydalanabilirsiniz.

hyaluronik asit içeren bitkiler, hyaluronik asit, hyalüronik asit nelerde bulunur, hyaluronik asit nedir, hyaluronik asit içeren besinler, Hyaluronik Asit İçeren İlaçlar, hyalüronik asit nelerde var, hyalüronik asit hangi yiyeceklerde bulunur, hyaluronic asit, Hyaluronik asit hangi yiyeceklerde var