Prostata Doğal Tedavi

Prostat hastalığı bakteriler, mantarlar ve virüslerin etkisi sonucu meydana gelen prostat iltihablarıdır. Bu virüsler mantarlar ve bakterileri prostatın en sık nedenleridir. Kimyasal Mekanik ve fiziksel olaylar daha az etkilemektedir.

Prostat Büyümesine Doğal Tedavi

Prostat üzerinde olumlu etkiye sahip bitkiler vardır . En çok tavsiye edilen bitki tedavisi BPH (Prostat Büyümesi) ve prostatit aynı zamanda latince adı Serenoa repens olarak tanınır. Aslında, Palmetto ağaç Saw olarak bilinen palmiye ağacının bir türüdür . Bu tesis, prostat sağlığı için son derece önemli olan konsantre serbest yağ asitlerini büyük bir miktarda içermektedir. Palmetto hafif ve verimli bir bitki olması nedeni ile tedavilerde yavaş yavaş ve olumlu bir fayda sağlamaktadır. Bir prostat hastalığına çözüm için birçok ürün bulunmakta bu tedavilerde bitki ve doğal yollar kullanmak daha mantıklı ve faydalı olmaktadır.

Prostat için başka bir çare olarak , domates de önerilmektedir. Domate bir prostat sağlığı için yararlı maddeler içerir. En iyi yolu çiğ durumda ya da taze sıkılmış domates suyunu düzenli bir şekilde tüketmektir. Domates aynı zamanda prostat kanserine yakalanma riskini düşürmek için önleyici bir tedavi olarak da  kullanılabilir.

Small flower tüylü Willowherb veya Latince Epilobium parviflorum yapılan çay prostat hastalıklarının tedavisinde çok etkili olduğu gösterilmiştir. Isırgan otu veya papatya çayı da bazı prostat hastalarına yardımcı olmaktadır.