Ses Kısıklığına Bitkisel Çözüm

Ses Kısıklığına Bitkisel Çözüm

Ses kısıklığı hemen her bireyin başına gelebilir. Boğazda oluşan iltihaplanma, enfeksiyonlar, sigara alerji gibi nedenlerden dolayı ses kısıklığına neden olmaktadır.

Ses Kısıklığına Bitkisel Çözüm

  • Ekinezya, üst solunum yolları enfeksiyonlarında en faydalı bitkilerden bir tanesidir. Ekinezya bağışıklık sistemini güçlendirir ve ses kısıklığına neden olan çeşitli enfeksiyonlara karşı faydalı gelir.
  • Papatya çayı, daha çok uykusuzluk ve öksürük tedavisinde kullanılır. Ancak larenjit etkilerini azaltmak için çay listesine koyabileceğiniz bitkisel içeceklerden bir tanesidir.
  • Zencefil, iltihabı ve bakterileri yok ettiği bilinmektedir. Bu yüzden zencefili balla tatlandırıp yerseniz hem boğazınız rahatlar hem de sesinizi tekrar kazanırsınız.
  • Sarımsak, her derde deva doğal antibiyotiktir. Bir kaç diş sarımsağı elma sirkesi, bal ve suyla karıştırarak şurup yapıp içebilirsiniz.

Ayrıca ses kısıklığı döneminde asla ve asla sigara içmemelisiniz. Bu tedavinizi geciktirmeye neden olur. Bol bol su içiniz ve sesinizi dinlendiriniz. Özellikle gece yatmadan önce ballı süt içiniz. Bu boğazınızı yumuşatıp sesinizi geri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Ses kısıklığı bir kaç haftada geçmediyse eğer bir kulak burun boğaz doktoruna muayene olmanız gerekmektedir.