Bazı İnsanlar Neden Gıdıklanmazlar

Bazı İnsanlar Neden Gıdıklanmaz

Gıdıklanmak veya gıdıklamak tamamen psikolojik olarak meydana gelen bir olaydır. Bu nedenle gıdıklanma nedenlerini veya sebeplerinin tıbbi bir dil ile anlatmak mümkün değildir. Ancak gıdıklanan insanlar bu özelliğini hazırsızlıktan aldıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu yüzden genellikle hazırlıksız yakalandığınızda gıdıklanmaya başlarsınız. Bunun önüne geçebilmek de mutlaka kendinizi kontrol etmekten geçmektedir.

Ten hassaslığı olarak ortaya çıkan bu konuda, karşımıza daha fazla ayrıntı çıkıyor. Çünkü ten konusunda yapılan çalışmalara bakar iseniz, kişinin hassasiyeti de bu konuda baya derin. Bu yüzden kişilerin dikkat etmesi gereken altın seçeneklerden birisi de, gıdıklanma olayının çalışma sistemini öğrenmesidir. Gıdıklamak, kimine göre bir tatlılık kimine göre ise bir gereksizliktir. Çünkü insanın bilinç altında yatan o güdü, her hangi bir hareket ile açığa çıkıyor ise bunun sonucunda kişinin aklına kaşıntıdan dolayı oluşan bir gülme geliyor. Lakin bunu aşar iseniz, rahatlıkla gıdıklanma olayına çözüm bulabilirsiniz.

Gıdıklanma Olayı Tıbben Normaldir

Tıp adı altında yapılan araştırmalar sonucunda gıdıklanma olayının tamamen doğal bir tepki olduğunu göstermektedir. Bu tür durumlara maruz kalan insanların bunu tamamen doğal ve normal karşılamaları gerekmektedir. Aslında gıdıklanma işlemi halk arasında olduğunun aksine o kadar da büyütülecek bir olay değildir. Çünkü gıdıklanmak tamamen kişilerin hisleri ile alakalıdır. Onun dışında sizden cevap gelmeyince, bu işlem de kısa kesilir. Gıdıklanmayan insanlar olarak, sanırım çok şanssızız.

gıdıklanmayan insanların özellikleri