Saç Ekiminde İyileşme Süresi

Meltem Hastanesinde uzun süredir uygulanan cazip saç ekim fiyatı, saç ektirme işlemi için başvuran kişilerin bundan sonraki hayatlarında daha mutlu ve öz güvenli olmalarını sağlıyor. 7 den 70 e sıkça karşılaşılan durumlardan birisi olan Saç dökülmesi, normal yenilenmeden değişik şekilde ve aşırı sayıda saç teli kaybı sonunda başın belirli bölgelerinde derinin çıplak ya da seyrek saçlı bir manzara kazanması halidir. Saç dökülmesi, hem kadınları hem de erkekleri etkiler. Saç dökülmesinin en mühim nedeni hormonal ve irsi faktörlerdir. Bunun dışında, üzüntü, stres ve bu gibi duygusal etmenler yada türlü hastalıklar, beslenme bozuklukları, mevsim geçişleri gibi çevresel etkenler de saç dökülmesine sebep olabilmektedir.
Saç dökülmesinin netice sağlayan tedavisi saç ekimi yaptırmaktır. Saç ekimi, fue saç ekimi ve FUT teknikleriyle veren (donör) piyasa şekilde isimlendirilen saçlı bölgeden sağlıklı saç köklerinin alınarak saçların döküldüğü bölgeye transfer edilmesiyle gerçekleşir. Saç ekimi ilk çıktığı zamanlardan daha çok uygulanmaya başlanmasıyla birlikte saç ekimi oldukça cazip bir miktara gelmiştir. Saç ekimi yaptıranlar daha iyi görünüme sahip olabilmek için bu uygulamayı seçiyorlar. Saç ekimi nasıl önemliyse saç ektirme sonrası da bir o kadar önemlidir.

Saç Ekimi Yaptıranlarda İyileşme Süreci

Tedaviden 3 gün sonra: ilk defa saçınızı yıkayabilirsiniz ve oluşan kabuklar dökülmeye başlar.

Tedaviden 5 gün sonra: Reçetede verilen ilaçların kullanmak sona ermiştir.

Tedaviden on gün sonra: Saç ekimi yapılan bölgenin iyileşme süreci tamamlanmıştır.

Tedaviden 15 gün sonra: Saç ekimiyle ilgili iyileşme süreci dikişlerin alınmasından sonra % 100 tamamlanmıştır.

Üç hafta sonra: Ekilen saçların % 60’ı dökülür.

8-12 hafta sonra: 3. haftada dökülen ve ekim yapılan diğer saçlar uzar.

altı ay sonra : Saçlarınızın tamamı uzamış ve berberinize başka saçlarınızla birlikte en az 2 kez saçınızı kestirmiş olacaksınız..

Sağlıklı saçlara sahip olmak için dileyen herkese uygulanabilir. Bununla beraber saç ekimi öncesinde ve sonrasında uygulandığında saç ekimi ve bakım birbirini müspet etkilemekte ve sonuçlar mükemmel olmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Bakım

  • Operasyondan 3 gün sonra ilk defa saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve hususi şampuanla yaklaşık 15 gün süreyle günde 1 veya 2 kez saçınızı yıkamalı ve ekim alanına normal masaj hareketini yapmamaya dikkat etmelisiniz.
  • Saç ve saçlı derideki muhtemel hastalıkların giderilmesi saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan aktif maddelerin temini.
  • Tabii atıklar ve dış etkenlere bağlı kirliliğin temizlenip daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak.
  • Saç ve saçlı derinin doğal dengesini korumak.
  • Saç dökülmesini durdurmak için saç bakımı uygulanmaktadır.